| lilith16 a întrebat:

Care e faza cu încrederea in sine? cum imi dau seama daca am incredere in mine? dă cu virgulă ajutor(((((((((:

40 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Te scap de un efort, si iti zic eu direct.
Nu ai!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru lilith16):

Dar ma faci sa ma simt batran laughing Abia incep si eu viata adevarata happy

| lilith16 explică (pentru DoarBogdan):

Mai Bogdanel, ce zici de asta?(((((:

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru lilith16):

Daca nu imi dai si niste eclere, degeaba.

| lilith16 explică (pentru DoarBogdan):

Fornetti cu pizza, mie imi plac cu ciocolata, parca sunt mai bune((: neapărat eclere?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru lilith16):

Am o slabiciune pentru ele sad

| lilith16 explică (pentru DoarBogdan):

Aici te cred, cine nu are((:

| StrongHeart a răspuns:

Nu e nimic mai puternic in viata asta decat increderea in tine.
Te poate ajuta sa obtii o suma mare de bani,sa vinzi ceva,poate sa bluffezi la poker,sa primesti jobul pe care ti-l doreai,relatia pe care ti-o doresti,sa repari o greseala si sa fi iertat, daca esti sportiv te ajuta sa inscrii in momente critice, sa fii acceptat intr-un colectiv nou, poate sa treci un kilogram de cocaina prin vama laughing sau poate la interogarea unui criminal, sa il faci sa cedeze, sau sa fie tradat de vreun gest.
Te poate scoate din situatii de viata si de moarte.
Cum sa ai incredere in tine? Pur si simplu iti trebuie curaj..Sa te accepti cu bune si cu rele,si sa infrunti problema pe care o ai in fata aici si acum, sa nu stai nici o secunda si sa te gandesti, sa actionezi fara nici un fel de frica ca si cum nimic altceva nu mai conteaza...Sa te impui.
Unii oameni sunt de fel mai increzatori, altii nu, dar eu zic ca e ca un skill care trebuie antrenat zi de zi.
Dupa cum este zicala aia "Fake it till you make it".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,,Care e faza cu încrederea in sine? cum imi dau seama daca am incredere in mine? dă cu virgulă ajutor(((((((((: "

Eu nu înțeleg care e marea problemă. Încrederea în sine este doar o moralitate din ani 1900. În vremea de azi știi că poți să vorbești cu prietenii,să faci sport, să citești Biblia, să-ți găsești un hobby etc. Încrederea în sine este ca următoarea poveste :
Un băiat cu alt băiat trebuiau să-și facă un plan de evadare din biroul directorului :
-Bă, fă
-Da mă!
-Bă, ai încredere în mine și-n planul meu?
-Da
-Ok, planul e așa:tu faci un plan
-Da de ce eu?
-Da taci din gură și fă planul!

Sper că ai înțeles ce voiam să zic

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai din moment ce îți place personalitatea ta și ești mulțumit/ă de tine înseamnă ca ai pe deplina incredere in propriile forte! daca nu e așa nu o duci deloc bine! din moment ce nu te placi pe tine încrederea dispare!