| Valentinaldoilea a întrebat:

Care e "misterul" la Facebook, ca la unii poti sa comentezi, sa dai like, fara sa fie "prieten", iar la altii nu ai decat "distribuie"?
Si, putem face 2 conturi de Facebook cu aceeasi adresa de mi?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Unii au contul mai "privat" poti sa vezi posturi doar daca le da altcineva share. Dar nu poti sa interactionezi direct cu postul lor. Nu poti sa-ti faci doua conturi pe acelasi email.

| Valentinaldoilea explică (pentru CuriousStuff):

Ce inseamna "mai privat"? Se face asta din setari?
Nu e vorba de a vedea. Le vad dar nu pot da like, nu pot comenta. Accepta doar share.