| anonim_4396 a întrebat:

Care e motivul pentru care se promoveaza incultura pe TikTok? De ceva vreme vad minore de 13-14 ani romance care dau din funduleanu si care isi posteaza odrasla pe TikTok, copiii astia nu au parinti?

Răspuns Câştigător
| andreidmbm a răspuns:

Din pacate asta se promoveaza la TV, in mass-media, cam peste tot. Iar fetele astea considera ca ceea ce se promoveaza e exemplul de urmat in viata. Problema e ca trend-ul asta vine de prin america latina, in urma cu cateva saptamani am vazut un nou dans, efectiv te crucesti cand il vezi: Fata se izbeste cu "pisicuta" de piciorul partenerului. Asta e tot dansul, asa tine de la inceput la sfarsit. Nu mai e mult si il vom vedea si noi in Romania cat de curand.

Problema cu parintii e ca marea majoritate au devenit parinti de tineri, poate prea tineri pentru a creste si educa un copil, iar nivelul lor de educatie e cam la fel. Pe langa asta, in cautarea disperata de a face bani, uita ca au de educat un copil, asa ca il lasa cu telefonul in mana, pentru ca asa au si ei liniste si pot face ce vor, sau il lasa in grija altora, de obicei a bunicilor, in timp ce ei merg sa isi rupa spatele lucrand prin strainatate. Problema e ca, prin delasarea asta, copilul e cel afectat. Asa ca ai mare dreptate cand intrebi de parinti, pentru ca ei sunt principalii vinovati pentru actiunile acestor copii.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta cu datul din fund e mai mult pe Instagram sunt si fetite de gradinita, eu doar urmaresc persoane de la care am ce invata sau pers asa nebunatice ca mine

| Violleta2022 a răspuns:

Parinti indolenti care nu-si educa sau supravegheaza copii, asa cum ar fi normal. Abia dupa ce ajung copii aia rau, ajung sa realizeze greseala lor, dar nah, fiecare piere pe limba lui.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Se promoveaza" pentru ca ala e nivelul utilizatorilor.
Tiktok are un mecanism de promovare aleatorie a clipurilor, din ce stiu. Se bazeaza putin pe preferintele tale, mai exact pe clipurile la care te uiti, si primesti similare.
Daca stai sa te uiti la alocatiile umblatoare, iti tot arata... Daca sari repede peste ele, iti arata altceva.

| LordCristobal a răspuns:

Păi e foarte simplu
Exista audienta și implicit există și cerere mare.

| Danny28 a răspuns:

Frate, nu cred că ai prins vremea când pe tiktok-ul românesc fetele se puneau efectiv în poziție capră pe nu știu ce melodie... Țara asta e distrusă.

| marniii a răspuns:

Pentru ca are cine sa se uite. Mie nu imi apar

| BogdanEminovici a răspuns:

Majoritatea celor de 13-14 ani care au copii sunt țigănci