| TheStrategist a întrebat:

De ce se promovează prostia și incultura?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai nu e clar de ce se promoveaza incultura si prostia? Ca sa fim cat mai prosti si usor de manipulat, ca unui om destept trebuie sa-i dai salariu mare, negociaza, gandeste, gandeste politica, stie ce sa faca ca sa schimbe ceva, stie ce sa ceara, ce sa voteze, si nu le convine la mafiotii care conduc.

8 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Probabil pentru ca asta se vinde, ii amuză pe alții, iar pe altii ii atrage

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca atrage atentia celorlalti prosti inculti.
Adica a majoritatii.
=> rating

| LoveSleep a răspuns:

Pentru ca sa se simta acceptati si nevaccinatii.

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca asa sunt oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din dorința de senzațional.

| Cristina12387 a răspuns:

Pentru ca obiectivul celor care promoveaza ceva este sa atraga atentia publicului tinta cu produsul sau serviciul respectiv si sa ii induca o imagine pozitiva despre el. Obiectivul lor nu este sa-i faca pe oameni prosti sau sa-i faca destepti. Pe ei ii intereseaza ca publicul tinta sa asocieze brandul respectiv cu ceva la care reactioneaza pozitiv. Acest ceva este de multe ori prostesc.

| AlienGod a răspuns:

Pentru că de asta sunt atrași majoritatea oamenilor, de prostie și incultură. Nu văd prea mulți oameni care să aprecieze pe cineva care citește multe cărți și este educat.