| catthshshshs a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de a valorificare timpul liber pe care il avem?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Fiecare dintre noi are preferintele sale pentru a-si folosi timpul liber pentru relaxare.
Unii fac sport, miscare in aer liber, excursii, altii citesc ceva ce le face placere, se uita la un film bun, asculta muzica, se intalnesc cu prietenii la o suieta, iar destul de multi, acceseaza internetul, navigheaza pe TPU, ori pe un al site care le suscita interesul.
Fiecare vezi bine ca, prefera cate ceva ocupatie care-l deconecteaza, il distreaza si in acelasi timp ii lasa mintea golita de griji, nevoi, necazuri, ori dorinte nerealizabile.
Sunt convinsa ca si tu ai preferintele tale si deja le folosesti de destul timp pentru a te deconecta si a te distra.
In afara de perioada de iarna, mie imi place sa merg in excursii cu familia, sa citesc ori sa fac ceva lucru de mana, ceva unicat care sa-mi faca placere.
Navighez destul de mult pe TPU, iar primavara si vara am o mica gradina de care ma ocup si-mi plac mult florile de care ma ingrijesc.
Sper sa-ti alegi una din variantele propuse si sa-ti petreci timpul liber cat mai util si cat mai placut.
Ganduri bune si multa sanatate.

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Urmeaza dictonul latin"utile dulci", adica imbina utilul cu placutul.Inscrie-te la un curs care iti va folosi in viata.

| emanuelf a răspuns:

In primul rand trebuie sa descoperi lucrurile care iti place sa le faci si care te relaxeaza, iar mai apoi te poti organiza ca sa le faci propriu-zis. Nu exista "cea mai buna metoda". Fiecare are preferintele sale.

| Marica_2964 a răspuns:

Cred ca e in functie de varsta laughing

| hax0r a răspuns:

Internetul

| radu a răspuns:

Pai sa vedem. incearca sa faci ceva util care sati prinda bine pe viitor spre exemplu eu m-am inscris in niste cercuri unul de Ecologie si Cercetasi. amandoua imbina placutul cu utilul + am reusit sa fac rost si de niste excursii ...cu niste reduceri substantiale si am invatat multe lucruri interesante tongue

| Frozen a răspuns:

Catty, drept sa spun si sincer cred ca in era internetului si a tv-ului adolescentii din zilele noastre prefera sa stea cu ochii in calculator decat sa se duca in Poiana sau la o plimbare cu prieteni, dar eu (multumesc Domnului ca nu m-am prostit), ies la plimbare afara pana nu ma mai tin picioarele, pacat ca nu multi prefera aceasta optiune... te kiss kiss

| victor3078 a răspuns:

Sa nu stai degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relaxandu-te, facand ce iti place in compania celor pe care ii iubesti.