NOname
| NOname a întrebat:

Care este cel mai frumos vis îndeplinit al tău?

Răspuns Câştigător
| CloseToYou a răspuns:

Ca sunt in sfarsit ceea ce am vrut sa fiu.Adica mi-am indeplinit visul de a fi...EU happy. Eram o fire timida si sincer eram si cam fraiera...hee heeMereu incercam sa le fac pe plac celorlalti, si ei ma foloseau.Se comportau frumos cu mine doar atunci cand ii ajutam, le faceam un favor.Dar niciodata nu mi se raspundea la fel.Asta pana intr-o zi cand m-am hotarat ca nu e in regula.Ma saturasem sa-mi plang de mila in fiecare zi, sa il intreb pe Dumnezeu de ce oamenii sunt asa, de ce isi bat joc de mine toti.Asa ca incetul cu incetul am inceput sa ma detasez.Nu am mai ascultat ce ziceau ceilalti, nu imi mai era teama ca poate voi face ceva si ceilalti vor rade de mine happy.
Acum sunt EU, cea care am fost intotdeauna dar am stat ascunsa sub o masca care era facuta pentru ceilalti.Sunt mereu vesela, imi place sa vorbesc cu toate persoanele, sa socializez.Sunt foarte neindemanatica, mereu ma impiedic sau daram chestii rolling on the floor.Ma simteam foarte jenata, dar acum rad si eu de mine.Imi spun opinia in legatura cu orice, chiar daca este contrara cu a celorlalti.Ma exprim exact asa cum vreau,zambesc mereu si nu ma iau prea in serios happy.
Intotdeauna visam sa am multi prieteni,sa fiu placuta de toti.Dar mi-am dat seama ca trebuie sa te accepti tu in primul rand,sa-ti accepti defectele,calitatile si sa le iubesti,fiindca pana la urma esti perfect exact asa cum esti.

Asta e visul care mi s-a indeplinit:sa ma simt bine in pielea mea si sa fiu fericita exact asa cum sunt big grin
Stiu,poate am fost plictisitoare, si nu multora le pasa de,, povestioara'' mea indeajuns incat sa o citeasca.Nu incerc sa fac pe victima, nici nu incerc sa primesc laude, si stiu ca unora o sa le para patetic dar pur si simplu asta e adevarul.Este doar vina mea ca am fost proasta(stiu ca nu-i cel mai bun cuvant dar cam asa ehee hee)
Vad foarte multe intrebari de la persoane care au fost ca mine si mereu incerc sa le ajut. Sper ca ce am scris aici ii va inspira putin, fiindca tot ce am scris a fost din inima.
V-am pupat pe toti kiss
P.S-Noname esti o persoana minunata, meriti tot respectul happy

57 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Să te cunosc

| Cristi_1137 a răspuns:

Sa fiu cu persoana pe care o iubesc happy, am stat mult timp sa vorbesc cu ea dar in final am reusit. A fost foarte greu sad

| mgtow a răspuns:

Mai am de asteptat o vreme pana cand va deveni realitate.

| sunshine939 a răspuns:

Faptul ca mi am achizitionat o masina cand nici nu speram. faptul ca sunt in relatia pe care o am acum.si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când eram copil,mă gândeam că e frumos să fii doctor,pentru că salvezi vieți,și cred că mi-am dorit asta,intr-o oarecare măsură,la vremea aia; nu stiu,deci,dacă a fost sau nu un "vis", a trecut, iar eu am ajuns ...altceva; dar când aveam 21 de ani,am acordat primul-ajutor, unei fete implicate intr-un accident auto; am făcut si eu ce m-am priceput(și ce-am învatat pe la niște cursuri) și am înțeles că a fost bine că m-am nimerit eu pe acolo, prin zonă;(întelegi tu); și evident că îmi place să cred că mi s-a împlinit așa un 1% din vis; eu zic că tot e ceva; nu?
iar cuvântul e "romantism"; stiu e greu de crezut; probabil ca ai vrea să mă întrebi dacă,totuși, nu e "miștoul"! nu, nu e; ăsta e doar pesudonimul; oricum, rămâne-ntre noi! te rog;

| vreau1alint a răspuns:

Am reusit sa citesc 100 de pagini in 5 ore(cand aveam 12 ani) si acum am reusit sa cuceresc fiinta iubita si sunt in al noualea cer.

greece12
| greece12 a răspuns:

Copiii mei.
Desi este un vis cu "va urma".happy

NOname
| NOname explică (pentru CloseToYou):

Mulumesc, CloseToYou. În mod sigur ai putea să fii o inspirație pentru toți. Optimismul tău este extrem de molipsitor. Ține-o tot așa și în continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Faptul ca l-am vazut pe bunicul meu sanatos dupa o operatie si faptul ca traieste si este sanatos tun.Al tau?
Pa.

| Corina a răspuns:

Cel mai frumos vis al meu a fost sa am si o fetita pe langa baiatul deja existent. Dumnezeu mi-a ascultat dorinta si mi-a daruit o mica printesa la 12 ani dupa baiat. Deci visul mi s-a implinit.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să lucrez acolo unde mi-am dorit!
Pa, pa.

| Metallicaaaa a răspuns:

Sa il dau afara pe Boc si Basescu laughing

| Rockmaiden a răspuns:

Sa ajung in rai!

| RoxYuuKikyo a răspuns:

FAptul ca tata s-a intors sanatos si bine din misiune... A fost cel mai fericit moment cand am vazut ca a coborat din avion fericit! love struck

| Alexandra_7889 a răspuns:

Visul cel mai mare care mi l-am indeplinit a fost de a ajunge in America :X:X::X:X:X:X:X
take care :*

| emmyl a răspuns:

Eram într-o excursie, cu un grup. Eram singur. Nu-mi erau prieteni, doar cunoscuți. Am ajuns pe un podeț, deasupra unui pârâu. Am spus în glumă la doi tineri din preajma mea: "Acesta este pârâul dorințelor; arunci o monedă, îți pui o dorință și se va împlini!" Chiar le-am arătat practic și mi-am pus dorința să găsesc o persoană pecare să o iubesc și care să mă iubească cu adevărat. Atunci era o joacă, dar dorința s-a împlinit.

| Georgeeeeeeeee a răspuns (pentru CloseToYou):

Genial. clar eşti un exemplu, hug!

| Damasc a răspuns (pentru Metallicaaaa):

Interesant,dar era vorba despre un vis indeplinit laughing ceea ce spui tu inca nu s-a realizat si probabil nerealizat va ramane, iar daca se va intampla contrariul, nu cred ca se va schimba nimic.

| CloseToYou a răspuns (pentru Georgeeeeeeeee):

Multumesc happyHug back! big grin

| CloseToYou a răspuns (pentru NOname):

Multumesc de apreciere!big grin

| pepy63 a răspuns:

Ca sunt tata a doua fetite scumpe, sa nu ma intrebi de vise neimplinite, ca nu mai termin o noapte intreaga de scris

| maresal a răspuns:

Visul de a vista intr-un vis ca visezi.

| Cadillac a răspuns:

Din firea mea timida nu am reusit sa socializez cu nimeni dar am reusit sa trec peeste asta si acum am o prietena si stiu sa socializez mult mai bine nu mai trebuie sa ma uit in sus cand vorbesc cu cineva pot sa ma uit in ochi lui pana il fac sa se uite el/ea in sus.Cel imi mare vis mi s-a implinit.

| Cadillac a răspuns:

Iar al doilea vis al meu este sa vad o poaza cu NOname mi se poare foarte interesant/alaughing.(nu glumesc)

| AliceIDK a răspuns:

Ca mi-am gasit pisica!
Dar si cu persoana iubita.
Ma simt bine,
Dar cred ca nu e destul!
Persoanele virtuale le cunosc,
Frang inimi si sentimente
Persoanele reale,
Cu care te intalnesti,
Frang sau nu sentimente...
Prietenii adevarati
Te sustin in orice ai face
Familia, rudele
Sunt aproape de tine,
La bine si la rau!

Atat am de spus!

| MitroKta a răspuns (pentru CloseToYou):

CloseToYou, subscriu la tot ce ai scris, chiar nu am nimic de adaugat...Mi-ar placea sa facem pentru ca avem multe lucruri in comun, inclusiv impiedicarea frecventa de chestii laughing)))))!

| iaialovely1700 a răspuns:

Sa aflu ca persoana pe care o plac ma place

| Klepto a răspuns:

Cand a inceput sa iasa soarele si pe strada mea, totul s-a daramat ca un castel de carti si visul s-a terminat.
Acuma ma pot bucura doar ca am intalnit-o pe "ea" si atat.

NOname
| NOname explică (pentru Klepto):

Klepto, dragă, ce ai? De ce ai murit? Revino-ți, te rog!
Și mâine e o zi...
O să fie bine.

| Klepto a răspuns (pentru NOname):

Este un nume mai decent decat ce aveam eu in minte, crede-ma.Am spus "O sa fie bine" la asa de multa lume si o sa o continui sa o spun, dar niciodata nu o sa cred asta.Fiecare cu stilul lui de viata, fiecare cu blestemele sale.

Opresc aici off-topicul.