| AnotherHuman a întrebat:

Care este cel mai important lucru/ lectie pe care un om trebuie sa o invete in viata asta? (Ce credeti voi)

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toate sunt importante, orice om e predispus spre a te dezamăgi, fie ca e vorba de iubita ta in care ai avut incredere maxima si ai crezut in ea si ai iubit o precum lumina ochilor tai,sau fratele tau cu care ai baut si ai crezut ca isi va fi la greu alaturi de tine asa si tu la randul tau vei dezamagi pe alti, cu toti suntem dezamagiti si dezamagim pe alti, asta e viata, daca nu ai asteptari nu vei fi dezamagit de nimeni, omul bun e luat mereu de fraier, daca esti bun esti vazut ca fiind inferior in fata altora, sanatatea e cea mai importanta in viata, iubirea e un sentiment prea frumos pentru ca sa dureze o viata, banii nu aduc fericirea daca nu i folosesti cu ratiune

| Freya1 a răspuns:

Sunt multe lucruri importante.
Sa nu renunt niciodata la visele si dorintele tale, sa nu te increzi in nimeni si sa te bazezi pe tine insuti nu pe altii, sa nu lasi pe nimeni sa te descurajeze, sa nu te lasi niciodata calcat in picioare si mai ales sa ai grija de tine intai ca sa poti avea grija si de altii

| danay72 a răspuns:

Din orice lucru poti invata o lectie, dar daca esti o persoana altruista si spirituala, indiferent de cum sunt cei din jur, vei fii fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca din prima zi de viata, ai tot ce iti trebuie pentru a reusi. Zilnic viata iti ofera cate o lectie, daca nu o "prinzi" din prima, ea te va lasa "repetent", iar mai tarziu iti va da din nou un test surpriza.
Invata. Straluceste. Iubeste. Razi si lupta pentru visul tau day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa conteze doar pe el, sa nu se bazeze pe altii.
Sa fie cat mai indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca viata este mai mult decat ne putem imagina, este un miracol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista!
De asta se numeste lectie. Degeaba ti-as scrie eu aici o lectie de viata, nu te-ar ajuta. Doar cand o sa te confrunti tu cu o anumita situatie, poti spune ca ai invatat o lectie importanta, pana atunci e doar un sfat pe care il respecti mai mult sau mai putin.

| Victor453 a răspuns:

Sunt foarte multe lucruri importante, imi este lene sa le scriu!))
Fiecare d efapt decide care este cel mai important lucru pe care trebuie sa invete!

Răspuns utilizator avertizat