| Maxim96 a întrebat:

Ce credeti ca e mai important in aceasta viata?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Viata vesnica. Fiecare are o gandire care uneori nu sta pe o temelie puternica. Sunt multe persoane care nu stiu ce sa creada sau le este rusine sa creada unele lucruri.
Dobandirea vietii vesnice este cel mai important lucru, in opinia mea.

| Maxim96 explică (pentru OnuOnulică):

Absolut de acord cu tine, dar pana a dobandi aceasta viata avem de parcurs un drum foarte lung si greu.Numai cu ajutorul Domnului ne putem descurca.Mereu suntem trasi in jos de pacate si toate grijile lumesti si lasam pe Dumnezeu pe ultimul plan. Daca sa ne gandim mai bine toata viata noastra este un razboi cu vrajmasii care ne stau in calea mantuirii.

| OnuOnulică a răspuns (pentru Maxim96):

Viata nu insemna nimic azi esti maine nu mai esti. crying

| Maxim96 explică (pentru OnuOnulică):

Cand nu mai am cu cine vorbi, nimeni nu ma intelege, sunt foarte trist numai la Dumnezeu gasesc alinare si pace sufleteasca.

| Buresbista123 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Si cum o dobandesti? mie mi se pare ca deja o ai intr un fel...http://www.youtube.com/watch?v=jyjNXdEGjO4
Ceea ce conteaza e sa faci ce vrei, ce trebuie, sa fii liber, sa ti asumi riscuri, sa traiesti din plin
Carpe diem!

16 răspunsuri:
| Aiwendil a răspuns:

Totul! big grin

| OOOLEOOO a răspuns:

Sa-ti dezvolti o personalitate puternica care sa-ti aduca doar lucruri pozitive in viata.

| HueyFreeman a răspuns:

Ai formulat intrebarea asta ca si cum esti asigurat 100% ca mai ai si alta.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cunoasterea

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Eclesiastul 12:13 - "Iată concluzia a tot ce-ai auzit: Teme-te de adevăratul Dumnezeu şi respectă poruncile lui, fiindcă aceasta este datoria omului."

| Zenit313 a răspuns:

Sa sa fii fericit, sa nu ai regrete si sa ajuti pe oricine cum poti mai bine...

"Nu e nevoie de temple, nu e nevoie de filosofii complicate. Creierul si inima mea sunt templele mele, filosofia mea este bunatatea."
- Dalai Lama XIV

| Mikhtarian a răspuns:

Viata este ca un copac care la tinerete infloreste,trec anii iar el da fruct,iar la batranete ii cad frunzele.
La moarte,ajunge sa fie taiat pentru lemne.
Cel mai important este fericirea,nu banii.
Banii nu sunt facuti pentru a sta,dar iubirea poate sta o viata intreaga.
Zambetul,familia, si iubirea sunt cele mai importante.
Cand ajungi la batranete, atunci este momentul pentru mantuire, pentru schimbarea din tine.
Viata-i facuta pentru a fi traita, nu pentru a o irosi.
Doamne multumim!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Mikhtarian):

De fapt, banul este mai presus decat dumnzeu, banul e zeul suprem pe pamant, mult peste dragoste

| contαbαndonαt a răspuns:

Sa faci asa incat lumea sa fie un loc mai bun si mai sigur, mai armonios prin a-i ajuta pe cei din jur (prin a incerca sa le deschizi o cale mai buna in viata-o viata pasnica-sa ne putem respecta sincer intre noi si sa ne iubim semenii...adica si pe celelalte vietuitoare de pe acest pamant ca doar noi, oamenii, nu sintem nici singurii si nici unicii etc.)Mi-as dori ca lumea sa reflecteze mai mult la aceste vorbe, pacat ca m-ai nimanui nu-i pasa, cu gandirea si mentalitatea pe care o am eu ma simt mai tot timpul ca un rah*at singur in ploaie...asta e ghinionul de a te afla in minoritate in majoritatea cazurilor de care te legi.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Sa fi fericit!

Răspuns utilizator avertizat
| ghitaps a răspuns:

Cel mai important in viata este sa crezi in dumnezeusi de asemenea familia