| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai urat/nenorocit sentiment? Din ce motiv?

33 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu sunt de parere ca singuratatea..nu stiu cum sa justific... dar cand sunt singura ma simt ca draq...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru pwp):

Eu când sunt singur mă simt cel mai bine, în largul meu.

| pwp a răspuns (pentru Woodenpints91):

Eu ma simt singura si a nimanui, fara niciun rost in viata.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru pwp):

Şi sper că nu aştepţi vreo consolare de la mine...sau să-ţi caut eu un rost laughing

| pwp a răspuns (pentru Woodenpints91):

Am zis eu sa faci asta?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru pwp):

Nu, dar ai zis-o ca şi cum ai aştepta compasiune laughing

| Vizitiul a răspuns:

Sa nu simti nimic...

| cristi202 a răspuns:

Neputinta. Intreaba pe un om handicapat ce inseamna sa nu poti face ceva, sau pe o fata care e prinsa si stie ca urmeaza sa fie bruscata, ori pe cineva care incearca mult timp sa construiasca (sa faca) ceva, si mai apoi tot ce a construit sa se darime, sa se piarda fara ca el sa poata face nimic. E un sentiment teribil, nu iti doresc sa ai de-a face cu el.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Toate in afara de dragoste.

| ArcAnna a răspuns:

Descurajarea completa.acela e momentul cand orice speranta moare si poti muri cu adevarat

| Woodenpints91 a răspuns:

Frustrarea... şi nu cred că mai trebuie să dau exemple, toţi am simţit-o la un moment dat. Eu însă am reuşit să o trasform într-un sentiment plăcut, constructiv şi prin care să evoluez.

| Progeniturã a răspuns:

Pentru mine dragostea. Ajung in depresie din cauza ca ma indragostesc

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Sentimentul de sufocare- nu il poti descrie prin cuvinte, nu are un singur inteles, il poti simti in mai multe moduri, poate fi un ansamblu de sentimente.

| andreyuu a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos sentiment apoi urat. Atunci cand simti dragostea parca ai fi in paradis, totul ti se pare frumos, apoi, cand o pierzi, simti ca s-a rupt o bucata din tine, iar rana aceea greu se vindeca.

| enigmatica a răspuns:

Depresia, melancolia pentru ca distruge finetea sufletului si nu mai ai curaj sa te inalti deasupra problemelor asa cum ar trebui.

| KARINA2012 a răspuns:

Cele mai urate sentimente cred ca sunt ura si gelozia.Ambele dezumanizeaza, parjolesc sufletul celui ce le simte. N-am trait astfel de simtaminte, dar am vazut oameni nevinovati suferind cumplit din cauza lor.

| Biggiesan a răspuns:

Sentimentul de sfarseala!

| FlyingSoul a răspuns:

Pai sa te indragostesti e cel mai nasol. De ce? Pai pentru ca acest sentiment iti da spperante prea mari si ti le naruie peste MAXIM 1 saptamna, in asa fel incat in prima luna, daca nu rezisti depresiei, poti sa te sinucizi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea k de la iubire la ura e doar un pas, si ura e...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sentimentul mortii iminente... cum adica, din ce motiv?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din fericire, n-am avut ocazia sa experimentez toate sentimentele. nu stiu care e cel mai nenorocit, stiu doar care e cel mai frumos happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invidia, de la ea pleaca totul, si in dragoste, si in afaceri, etc.

| Coconutz a răspuns:

Frica.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Cred ca ura si ciuda deoarece nu te poti abtine sati arati acele sentimente

| OctoberandApril a răspuns:

Sentimentul de neputinta.
poti sa urasti poti sa fi gelos sau deprimat sau cum vrei dar daca simti ca poti trece peste ca poti gasi altceva ca poti face ceva iti trece si mergi mai departe

| 7Mary7 a răspuns:

Cel mai trist lucru este sa-l vezi pe cel pe care il iubesti iubind pe altcineva...

| GossipGirL93 a răspuns:

Tradarea la sigur si dragostea tradare a pentru-ca e foarte dureros cind te tradeaza o persoana draga din partea caruia nu te-ai astetat, dragostea daca nu este reciproca ai senzatia ca ti-se rupe inima...

| didi2802 a răspuns:

Ura, ea impinge oamenii la toate sentimentele negative. Ura de viata, depresia; ura de neputinta, amaraciunea; ura din cauza ca iubesti pe cineva care nu te iubeste, gelozia si tristete etc..Toate sentimentele negative pe care le avem sunt rezultatul unui anumit fel de ura sau in final vor duce la ura.

| ElDictator a răspuns:

Din punctul meu de vedere, gelozia.

| LoyCE000 a răspuns:

Iubirea, cu cat iubim mai mult cu atat uram mai mult o persoana cand ne face rau.
Multi ar raspunde ura. Dar cand uram o persoana o putem ierta, pentru tot ce n-ea facut cu usurinta.

| NickP a răspuns:

Dezamagirea. Te astepti la ceva anume de la o anumita persoana, si stii ca poate, dar te dezamagesti si parca innebunesti...

| SecretLovee a răspuns:

Atunci cand esti la tabla la mate...