| syd2 a întrebat:

Care este cel mai urat sentiment pentru dvs?

23 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Umilinţa.

| syd2 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Marin Preda spunea ca nu trebuie sa te lasi umilit, niciodata.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru syd2):

Se pare că labirintul acesta numit ironic "viaţă" nu susţine afirmaţia...

| syd2 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Pentru mine cel mai urat sentient e gelozia. In legatura cu viata, ea nu este un labirint fiindca labirintul reprezinta o problema insa eu cred ca viata e o solutie nu o problema.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru syd2):

Părerile sunt mereu contradictorii.
Ar suna mai bine... - o problemă ce are nevoie de o soluţie.
Cât despre gelozie... dacă e puţină, e ok. Înseamnă că îi pasă.
Dacă e exagerată, se complică lucrurile, dar mereu există o cale de mijloc.

| mihaelaa18 a răspuns:

Indiferenta si dezamagirea persoanelor dragi! happy

| AvalohAlyn a răspuns:

Pentru mine cel mai urat sentiment este ura sau starile de nervozitate.

| Astaeparereamea a răspuns:

Invidia, de umilit te mai umilesti a vine vorba "sa te faci frate cu dracul a sa treci lacul"

| KamaSutra a răspuns:

Indiferenta
ura
nesiguranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teama.

| vaporwave a răspuns:

nesiguranta

| Tinna666 a răspuns:

Rusinea,umilinta

| Aimee33 a răspuns:

Mandria este pentru mine cel mai urat sentiment.

| Oxymorone a răspuns:

Frica.

| Dragos636 a răspuns:

Clar este umilinta. Cine ar vrea sa fie umilit, nimeni.

| ThinkingAt a răspuns:

Frica (mă refer atât la frica de ace, de a merge la medic, de apă, cât şi la frica de a nu suferi, frica de a fi tu însuţi, frica de a greşi, frica de respingere şi aşa mai departe).
Alexandru Paleologu a spus că : "Frica de a nu suferi îl face pe om să nu mai iubească."
Eu cred că frica, de cele mai multe ori, nu ajută la nimic, ci doar îi opreşte pe oameni din a trăi viaţa aşa cum vor.

O zi frumoasă.

| syd2 explică (pentru ThinkingAt):

Frica... intr-adevar un sentiment strasnic. Insa cateodata este si folositor.

| ThinkingAt a răspuns (pentru syd2):

Depinde de persoană: pe unii îi ajută să fie mai atenţi, mai ambiţioşi, mai curajoşi, iar altora le aduce mai mult dezavantaje.
Există persoane care respectă anumite legi din cauza fricii (frica de amenzi, frica de închisoare etc), dar există şi persoane ştiu că legile sunt create cu scopul de a fi respectate şi este ceva normal pentru ei să le respecte, dar nu înseamnă că fac acest lucru din frică.
Există tot felul de oameni şi tot felul de situaţii, însă, în opinia mea, de cele mai multe ori, frica nu ajută la nimic. Rar, frica ajută (pe mine, una, mă ajută foarte rar).

| Trefla91 a răspuns:

Umilinta in public si la mine

| Hannibal06 a răspuns:

Dezamăgirea este o emoție puternică și deloc plăcută. happy

| syd2 explică (pentru Hannibal06):

Te inteleg, m-am dezamagit si eu de multe ori mai ales in oameni.