| IoanaAprk a întrebat:

Care este cel mai usor mod sa inveti o limba straina?

Răspuns Câştigător
| anamaria_6094 a răspuns:

Mai intai poti sa cauti pe internet sau in alta parte niste propozitii usoare(ex:cum te numesti, cati ani ai...). dupa poti sa asculti niste melodii in acea limba si sa repeti dupa ea ca sa iti exersezi pronuntia.ai putea sa te mai uiti in dictionar si sa cauti cuvine usoare. mult noroc! imi dai fundita? plz!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai usor mod? Sa te muti in tara respectiva.

| Razvan a răspuns:

Pai in niciun caz cum ne sfatuieste don`soara Jessica Alba in "Dictionarul din alcov"oh go on
Te poti duce la o facultate pe profil daca este vorba de o limba nordica sau asiaticathinking

| aleCsandrra a răspuns:

Pai mai intai inveti alfabetul limbii apoi asculti melodii in acea limba si mai inveti cuvinte.

| cici a răspuns:

Http://translate.google.ro/? client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=ro&tab=wT#en|ro|

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

am carti engleza fara profesor din anul 2000 sunt doua carti si au in total 1200 pagini da inveti ceva macar. e foarte buna nu stiu de unde e cumparata din pacate

| ѕოiℓε a răspuns:

Cauta la dictionar roman(ce limba vrei sa stii) si scrie acolo ce doresti sa stii! incearca sa retii, vorbeste pe mess in acea limba te vei invata! asa am invatat eu spaniola!