| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferența dintre țiganii noștri și țiganii din Franța, spre exemplu?(mă refer la comportament nu la înfățișare)
PS.N-am nimic cu oamenii din altă etnie.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Diferenta de educatie. Ai nostri sunt prosti si needucati

| zurick a răspuns (pentru Salontanul):

Si francezii cum i-au educat?

| Salontanul a răspuns (pentru zurick):

Cu forta. La noi au fost lasati de capul lor. Acum e prea tarziu. Nu se mai face nimic cu forta. In Timisoara au furat tot centru si nu pune nimeni parul pe ei.

| OnuOnulică a răspuns:

Singura diferență este educația!
P.S Onu pupă la zurick :* laughing

| Rakanishuu a răspuns:

Cei din Franta sunt acolo ca sa cerseasca, in general. Astia din tara noastra nu sunt numai cersetori sau vizitatori. Sunt impartiti in mai multe subcategori.

| zurick a răspuns (pentru Rakanishuu):

Nu ma refer la tiganii nostri care se dun in Franta ci la tiganii din Franta.

| sweatnees a răspuns:

A nostri prosti needucati si prea multe si permit/cei din franta cunosc regulile si sunt numai cu cersitul/dar tot nu-s mai buni -string bani de colo si vin la noi si fac vile si case imense/un plus e ca ei avtiveaza pentru viitor iar a nostri doar ba cu distractia.

| zurick a răspuns (pentru sweatnees):

Nu mă refeream la țiganii care părăsesc țara.Am întrebat care este diferența dintre țiganii din România si țiganii din Franța

| Popescu_Marco_Ionut_1994 a răspuns:

Cei din Franta cersesc

| Vintileanu_Nutica_1980 a răspuns:

Tigani sunt aceeasi numai ca in franta au ce fura si in Romania nu de aia sunt tigani si acolo