| Arthur a întrebat:

Care este diferenta, din punct de vedere religios, dintre om si celelalte vietuitoare?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Omul a fost creat cu mâinile lui Dumnezeu din pământ şi Cuvânt, nu doar din Cuvânt ca şi celelalte vieţuitoare. (aşa ştiu eu)
Omul a fost lăsat stăpân pe planetă, iar celelalte lucruri să fie conduse de către el.

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Omul e obsedat sa afle daca Dumnezeu exista, ba unii sunt atat de evoluati incat au si aflat ca nu, pe cand vietuitoarele celelalte nu au indoieli ci certitudini. El exista ca altfel crocodilul n-ar fi neschimbat de milioane de ani. El stie ca n-a evoluat ci a fost creat.Si chiar daca n-o stie cu mintea o stie cu celulele.(Numai Dumnezeu stie daca am dreptate!)

| Arthur explică:

Diferenta majora este ca omul are suflet nemuritor pe cand sufletul vietuitoarelor moare odata cu acestea.

| malasorte a răspuns:

Fiecare om are credinta sa stiii si fiecare om isi alege singur credinta
si vietuitoarele au credinta lor credinta prt a se hrani si tot ce rezulta