| elena a întrebat:

Care este diferenta dintre barfa si oglinda?

Răspuns Câştigător
| ilie a răspuns:

Raspunsul a fost dat azi pe protv asa ca nu-l mai spun si eu le ai mai jos sub diferite forme

7 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Oglinda o privesti in fata, barfa o primesti pe la spate.

| silvio a răspuns:

Oglinda spune adevarul, pe cand barfa... happy
eee? spune ca nu-i asa! laughing

| silvio a răspuns:

@ilie esti balbait? laughing ai 2 raspunsuri identice...
uite ca eu nu m-am uitat la protv, ca m-am trezit tarziu, si-acum sunt si mai curios laughing

| Bianca26bb a răspuns:

Oglinda iti arata adevarul... Barfa arata si false, dar si are unpic de adevar uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In oglinda iti belesti ochii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In oglinda iti vezi chipul, pe cand din barfe afli ce imagine si-au facut altii despre tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barfa e creata de invidia oamenilor ca o imagine care poate sa te reprezinte din putinul adevar pe care o sa il discute barfitori; pe cand oglinda este cea mai pura si realistica imagine pe care poti sa o ai asupra ta fara sa iti poata schimba indentitatea. Oglinda nu vorbeste pe cand oamenii barfesc... de rau sau bine.