| TheQueen1 a întrebat:

Care este diferenta dintre Cola si Pepsi? Au acelasi gust!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Compozitia celor 2 produse precum si ingredientele folosite sunt diferite. Gustul este apropiat din cauza potentiatorilor de gust si/sau a aromelor folosite chiar daca mai nou majoritatea substantelor nu mai sunt originale ci sunt sintetizate.

| Drimmero a răspuns:

Difera firma!

| zurick a răspuns:

Nu au acelaș gust, pepsi fiind mai dulce decât cola.

| J0B0MAT a răspuns:

Pepsi are un gust mai bun.Mai ales Twist lemon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepsi e mai dulce si mai bun.

| JamilaGizeh a răspuns:

Si mie mi se pare ca au acelasi gust, ar totusi am observat o diferenta.
Daca beau un phar de Cola, noaptea, nu mai pot sa dorm deloc. In schimb, pepsi pot sa beau si 2l si nu am nicio problema. Probabil Cola are mai multa cofeina.
Cert e ca ambele bauturi sunt jalnice din punctul meu de vedere. Nu imi place deloc gustul si beau foarte rar.

| Spv_Alex_1999 a răspuns:

Pepsi e mai dulce decat Cola. Ia 2 doze una de Cola si una Pepsi Lemon si sa fi atent care este dulce