| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre 'in a relationship' si 'in a open relationship'. Stiu ca inseamna 'intr-o relatie' si 'intr-o relatie deschisa', dar de ce exista si varianta cu 'open'? Care e diferenta?
Multumesc.(sa nu va apucati sa imi spuneti traducerea - pe care o stiu -, vreau sa stiu diferenta)

Răspuns Câştigător
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Micutzica, in a relationship inseamna intr-o relatie, adica e deja deschisa aceasta relatie, in a open relationship inseamna a deschide o relatie, adica o relatie care se va deschide in viitor apropiat. Sper ca te-am lamurit. Numai bine!

7 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Pai daca scrie open inseamna ca e deskisa adica e dewskisa, m-ai inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cristianorudi7, straight face pai eu nu am inteles cum adica 'deschisa'? O relatie asa trebuie, deschisa, si totusi exista si 'In a relationship' happy

| lia a răspuns:

Cand esti intr-o relati, nu mai esti interesata de ceilalti barbati, esti indragostita de partenerul tau. Cand esti intr-o relatie deschisa inseamna ca nu esti atat de legata de partener deci, poti iesi si cu alte persoane.

| Adyna_2786 a răspuns:

Diferenta e ca o relatie poate sa fie simplu o relatie-doar la distractie sau asa. Fara sa te simti minunat sau ca poti sa deschizi subiecte cu anumita persoana cu care porti relatia iar o relatie deschisa inseamna o relatie adevarata pentru ca o relatie poate sa fie si adevarata si falsa. O relatie deschisa e una adevarata simti ca poti sa deschizi subiecte cu anumita persoana...etc.asa cred eustraight face

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Mersi pentru apreciere, micutzica! Iti doresc sarbatori fericite, numai bine si o vacanta placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La multi ani si sarbatori fericite si tie @ LolaKissTheGirl big hug
Multumesc pentru raspuns :*

| Bibishorrrr a răspuns:

De fappttt relatie deschisa inseamna ca esti intr-o relatie cu un tip dar te poti vedea si cu alti.gen nu prea iti place de el."in a relationship" este baza...adica relatia propriu-zisa fara alte iesiri cu alti tipi etc.:*