| gherero a întrebat:

Care este faza cu moartea caprioarei?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"E complicate". S-a apucat sa se plimbe pe camp singura, ca proasta si au vazut-o doi vanatori si au impuscat-o! Nenorocitii!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Salontanul):

Ma intreb daca cei doi aveau permis de vanatoare! laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Fatamuntilor):

AAA! Ai dat un raspuns serios la o intrebare de 2 bani. Eu i-am raspuns dupa cum merita. Nu vezi ca nici macar nu stie sa puna o intrebare? Oricum temele pe acest site sunt interzise.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Salontanul):

Da,stiu, eram prea prinsa. Stiu ca intrebarea va fi stearsa

Eram prea pasionata de opera lui Labis, nu m-am putut abtine.

| Salontanul a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ma bucur cand un tanar e pasionat de literatura! Sa fii sanatoasa si fericita. Te pup cu dragoste parinteasca.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Salontanul):

Tanara? Ma simt flatata laughing Am doar 43 de anisori rolling on the floor
In orice caz pe vremea copilariei / adolecectei am citiT foarte mult.

| Salontanul a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Fata de mine care am 59 esti foaaaaaaarte tanara.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Salontanul):

E bine asa! Santate sa fie, ca in rest se rezolva!

| Salontanul a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Si tie-ti doresc santate si bucurii multe.

| Fatamuntilor a răspuns:

E vorba de tatal lui Nicolaie Labis.
Au mers impreuna la vanatoare pentru ca sora lui era bolava.E seceta,, Seceta a ucis orice adiere de vant'''...
Cu toate astea autorul nu voia ca aceasta caprioara sa fie vanata (ar fi salvat sora). Poetul isi inchipiua ca caproara e tranformata in fata.Pana la urma caproara a fost ucisa pentru tatal a racnit,,Avem carne''
Iar poetul isi incheie zicand,,Mananc si plang, mananc...
E poezia mea preferata din opera lui Labis.Pacat ca murit asa tanar, promitea...

| fqwaf a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......ratie.html

Nu cred ca te referi la carte.

| Cimped a răspuns:

Moare. si atat.