| bleakk a întrebat:

Care este necesarul de expresii/cuvinte pe care trebuie sa le stii ca sa te descurci cat de cat in Anglia? Tatal meu va plecam peste o saptamana la lucru in Birgmingham,UK si este nevoit sa invete cateva lucruri elementare? Ma puteti ajuta cu o lista, un link ceva?

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

"hows the weather?" si "this tea is lovely"

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Pai trebuie sa stii minimul de expresii precum : Ce faci?, Unde pot gasi un magazin, Sa te poti descurca cu vanzatoare etc.

| Resurrection a răspuns:

I-a aplicatia sau intra pe site-ul duolingo si acolo gasesti totul de la inceput.