| unomprintreoameni a întrebat:

Care este opinia voastră despre oraşul Braşov? Despre oamenii care locuiesc aici? Am auzit multe teorii şi doresc şi opinia voastră.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as alege sa ma mut din Bucuresti, as alege Brasovul.
Deci cred ca asta spune multe. happy

ps: am uitat sa iti spun ca de cand au facut strazile acelea cu sens unic (sunt muuulte) ma cam invart in cerc, e greu si pentru cei care stau acolo dar probabil asa e mai bine pentru fluidizarea traficului

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Am fost in Brasovhappy
Este un oras ft frumoslove struck
Eu am fost prin zona Bran-Moeciu si mi-a placut multlove struck

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Imi place foarte mult love struckIn fiecare an de Craciun merg acolo si ador locul alahappy Aerul este curat, oamenii sunt prietenosi si este un oras foarte curatbig grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi place foarte mult Brasovul, una din fiicele mele e casatorita acolo si merg foarte des sa-mi vad nepotii.

| hashe86 a răspuns:

Imi place orasul foarte mult, daca ma gandesc bine cred ca putin mai mult ca sibiul, de care sunt indragostit. frumos atat ca locatie cat si ca atmosfera.
brasovenii pe care i-am cunoscut au fost oameni extraordinari asa ca o opinie buna si despre oameni.
chiar si ursuletii de pe acolo imi plachee hee

| adyth a răspuns:

Brasovul e preferatul meu, oamenii sunt mult mult mai educati, se vede, si mai politicosi, iar orasul in sine, nici nu zici ca face parte din Romania..acelasi lucru putem spune si de Tmisoara, Sibiu, etc...
dar asta e doar parerea mea.

| Diva a răspuns:

Mie una imi place orasul chiar as vrea sa locuiesc acolo ...acum despre oameni nu stiu ce sa zic ...fiecare padure are uscaturile ei nu/

| speranza24 a răspuns:

Un oras minunat, iar oameni sunt ca peste tot in lume,, totul depinde de cum vezi tu lumea, daca tu te simti bine cu tine insuti, reusesti sa vezi ceva frumos si acolo unde la majorparte delle persone, iti spun ca nu e nimic frumos.

| gege a răspuns:

Sunt brasoveanca si imi ador orasul:X imi place, ai unde sa te distrezi, sa te plimbi, sa faci sporturi si e destul de frumos.mai ales floricelele alea care sunt peste tot! oamenii...sunt oamani si oamani ca peste tot! normal ar fi sa fie un oras foarte calm, ca suntem ardeleni, dar multi s-au mutat in orasul nostru... mie una imi place si nu as pleca din el, nici macar la facultatehappy

| JoulieT a răspuns (pentru gege):

Gege, dar cum sunt facultatile din Brasov in general? big grin

| MMady a răspuns:

Super orasul, pacat ca am avut parte si de experiente neplacute. Nu am reusit sa gasesc un cabinet stomatologic (era vb de o urgenta) - nici macar taximetristii, nici politistii pe care i-am intrebat nu au stiut sa-mi explice unde gasesc un cabinet stomatologic in Brasov... A trebuit sa plec (am renuntat la cazarea deja platita pentru inca 2 zile) si am venit la Bucuresti la Facultatea de Stomatologie. In rest... numai de bine!

| symy16 a răspuns:

Eu n-as putea sa stau in alt oras. mi-e imi place foarte mult! daca nu ai vizitat inca Brasovul ar trebui sa sa-l vizitezi intai si poate iti vei schimba opinia.