| Dan a întrebat:

Care este parerea voastra in legatura cu propunerile pentru titlu de expert pe TPU.ro? Eu nu sunt multumit de felul cum s-au dat titlu de expert la diversi useri.Cred ca ar fi bine ca cei care propun pentru aceasta titulatura sa verifice mai bine userul respectiv. Ii felicit pe unii dintre useri care sunt experti, merita sa fie numiti experti TPU.Multumesc.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

@Dan, am inteles prea bine ce ai vrut sa spui, dar regulile care se cer pentru a fi facut expert doar administratia le stie! Am vazut expert cu mai putin de 100 de fundite sau cu 2 luni vechime (eu), asa ca ...ca sa zic! Inainte cu ceva timp, la numirea unui expert se faceau propuneri pe blog pentru urmatorul! Nimeni nu te opreste sa faci asta! Eu am fost propusa in acest mod!

mariana
| mariana a răspuns:

Aprecierea calitatii activitatii userului, se face de catre Administratia site-ului.
Se apreciaza atat calitatea raspunsurilor, cat si modul in care reusesti sa colaborezi cu alti useri si cat de utila este activitatea ta pe site.
Desigur ca si eu am parerea ca, unii useri ar merita sa fie desemnati experti insa, opinia fiecaruia dintre noi, nu este intodeauna similara cu cea a conducerii site-ului, care are autoritatea sa faca aceasta apreciere.
Cred insa ca pe blog se poate promova aceasta intrebare sau ea, poate fi trimisa adminilor pentru a ne impartasi din modalitatile de a evalua calitatea userilor.
Cand sunt desemnati expertii, Adminii dau si explicatii ce determinat acordarea acestei distinctii. Eu cred insa ca fiecare dintre noi poate sa faca in asa fel ca activitatea pe site sa fie cat mai buna, mai utila si mai interesanta pentru a putea sa fie de ajutor altora. Scopul final fiind utilitatea noastra pe site, eu personal ma straduiesc ca, activitatea mea sa fie utila celui ce a pus intrebarea.
Din pacate in ultima perioada, n-am avut prea mult timp pentru a naviga pe site si asa cu oarecare intarziere am raspuns si la aceasta intrebare.
Dane, fii convins ca userii care te cunosc virtual pe site te apreciaza, la fel cum ii apreciaza si pe altii care se dedica binelui si intrajutorarii, acestea fiind de fapt elementele definitorii care, pana la urma, ne intereseaza pe toti.

| Dan explică:

Nu am fost inletes, Eli, eu am pus aceasta intrebare pentru ca s-au dat titlu de expert unora care nu prea merita, iar altii nu au fost recompensati cu acest titlu, vezi cazul lui Jessyka. Ea merita sa fie premiata, este parerea mea pe care o sustin.Noroc!

| Luori a răspuns:

Nu noi, userii facem regulile aici. Asa cum tie ti se pare ca nu merita titlul, altora dimpotriva. Nu putem gandi toti la fel.
Cat despre titlul de expert. eu nu cred ca toti cei care il detin il si merita. Dar ce conteaza? Ma ajuta pe mine cu ceva, sau il ajuta pe el cu ceva ca este expert? Respectul meu il am pentru anumite persoane de pe aici, si nu toti sunt experti [ nici gand! ]. Nu am de ce sa imi bat capul pentru o treaba care este moarta. Daca nu-l ajuta cu ceva. ma bucur cel putin ca in mintea mea am o impresie facuta. Nu ma intereseaza titlul, numarul funditelor, punctelor sau al voturilor. Daca este ceva, ma uit la raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care propuneri? Se faceau propuneri acum ceva vreme, pe blog, dar acum n-am mai vazut asa ceva.
Oricum, nu cred ca asta e problema mea cea mai mare, dimpotriva! De ce spui tu ca unii trebuie verificati? In fond, e o activitate virtuala. Sa ii verifice in ce sens? Daca exista in realitate?
Oricum, cei care decid sunt administratorii site-ului, asa ca... e inutila si fara finalitate o asemenea discutie.
Cine merita si cine nu din al cui punct de vedere? Si eu daca te admir pe tine ce sa fac? Sa deschid un topic? Si daca nu te plac sa te raportez? Sau sa deschid alt topic?
Din rutina am observat ca daca pronunti numele cuiva, dai foc site-ului, asa ca...mai bine abtine-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expertii nu se mai fac in functie de propunerile noastre de ceva vreme.Sunt de parere ca titlurile ar trebui sa fie acordate o data la luna, nu la saptamana sau nu neaparat la o anumita perioada de timp, ci atunci cand un utilizator chiar merita asta. Daca se continua asa, majoritatea utilizatorilor activi vor detine acest titlu, chiar daca il merita sau nu.In rest, nu am stat sa analizez acest subiect sau fiecare expert in parte ca sa pot spune ca am si alte nemultumiri.