| Mimi7777777 a întrebat:

Care este parerea vostra despre ROBOTII MO si FOCA( Creative Monkeyz)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mini-serialul "Roboti" este munca celor de la Creative Monkeyz si trebuie respectati. Episoadele sunt ceva gen soft-comedy, dar sunt dragute.
Insa pe cat de dragute sunt, pe atat de nocive sunt. Din pacate ele au fost create pentru a descreti fruntile oamenilor, pentru a-i face sa zambeasca, dar se pare ca a inceput sa 'inculturalizeze' si sa-i 'strice' pe oameni. De ce?! In primul rand in fiecare zi, din ce in ce mai multi oameni(pusti de obicei) incep sa "parafrazeze" din 'Roboti' si imaginatia nu mai este pusa la munca. Toate replicile sunt din micul serial si astfel conversatiile se repeta iar si iar. Pe scurt, vocabularul dispare. Ar fi mai bine daca lumea si-ar da seama ca "Roboti" este doar un mini serial amuzant si nu locul de unde sa se inspire si sa isi copieze modul de a vorbi/trai. In al doilea rand, mai sunt maniacii aceia care stau pana la ora 2 dimineata, doar pentru a vedea episoadele. Oameni buni, nu ia nimeni episoadele de pe Creative Monkeyz.
Sincer sa fiu si eu urmaresc 'Roboti', dar nu la modul abuziv. Vad o data, de doua ori un episod si dupa inchid. Adica, ce farmec mai are daca te uiti la el de n-spe' mii de ori?!
O zi buna!

1 răspuns:
| lumy5 a răspuns:

Mi se par ok, ridicol mi se pare ca au ajuns atat de populari, nu e vina lor ca se uita lumea la ei, inseamnca ca e ceva de capul lor happy