NOname
| NOname a întrebat:

Care este preferata voastra vedeta de televiziune din Romania? Poate fi si un artist/cantaret/actor de valoare.

Răspuns Câştigător
| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Mircea Badea, Dan Puric, Monica Anghel

55 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Dan Puric intr-adevat este genial! Mersi, @Nimicdespus, ca mai facut sa fiu curioasa si sa caut mai multe despre activitatea lui! Ceva spectaculos de la Dan Puric pentru voi toti: http://www.youtube.com/watch?v=ozbW52xQfts, http://www.youtube.com/watch?v=UPHWTrpgmko&feature=related.
Jos palaria!

NOname
| NOname explică:

Ma mir, ca nimeni nu si-a adus aminte de Mihaela Radulescu. thinking Dupa parerea mea, ea este una dintre cele mai bune prezentatoare TV din Romania. Cea mai inteligenta, spontana, carismatica, telegenica, frumoasa si nu in ultimul rand, cu foarte mult sex-apeal. Si de Teo Trandafir, se pare, ca am cam uitat. Ma facea sa rad in fiecare zi cu emisiunile ei minunate pline de umor. Imi este foarte dor si de Teo, si de Mihaela (macar ea n-a parasit de tot televiziunea, dar pacat, ca o putem vedea asa de rar). Ele doua mereu au promovat tinere talente si tot ce inseamna Romania.
Insa imi pare foarte bine, ca ati enumerat atat de multi artisti/oameni deosebiti, de valoare din showbiz-ul romanesc. Chiar avem cu cine sa ne mandrim!winking

| Razvan a răspuns:

Calin Goia.Il admir din toate punctele de vedere.Jos palaria!winking

Apache
| Apache a răspuns:

Ma intr-un fel cred ca il apreciez pe becali. asa prost si cioban cum este a facut bani pe pielea lui, si este unul dintre putinii oameni din Romania care spun cea ce gandeste! e enervant dar totusi. chestia asta e de apreciat!
la polul opus, o URASC pe roxy manelista. creatura aia nu e buna nici ca cersetoare! si dan diaconescu, care aduce toate panaramele la tv si ne face sa ne fie rusine ca suntem romani!

| Floreenofficial a răspuns:

Berecleanu cred si oricum e cu B mare!straight face
Adela Popescu! o ador-melodii superbe, o persoana extraordinara!
Narcisa Lecusanu-fosta handbalista Oltchim Rm.Valcea ultima oara
Irina Petrea/Niculina Nusa Buceag

| Floreenofficial a răspuns:

A da am uitat sa le mentionez pe Paula Seling si pe Elena Gheorghe ultimele doua reprezentante ale noastre la Eurovision.
Si Corina Chiriac merita mentionata si Nico.Si Andra desigur!+Prezentatoarea de la Povestiri Adevarate+Alina Sorescu!:X

| Floreenofficial a răspuns:

Aoleu! Imi cer scuze! Uitasem de Andreea Esca si de Andreea Marin!

| Floreenofficial a răspuns:

Da, Dan Balan care se pare ca si-o trage cu minore.Am vazut la stiri.Halal cantaret! straight face

| micurutza2005 a răspuns:

Imi place Mircea Badea ca nu curata oua la nimeni si e sincer cu ce parere are despre fiecare, e inteligent si stie sa comenteze presarand si umor printre altele cand prezinta presa, si mai imi place si de cel ce la "acces direct" am uitat numele lui acum ceva Madalin? imi place si cantareata Luminita Anghel, ma distreaza si Bahmuteanca ca tot timpul o vad grasa si iar gravidalaughingsi mai sunt si altii care imi pac din toate domeniile.

| cornel a răspuns:

Andra

| DeXxa a răspuns:

Mihai Bendeac laughing.

| DeXxa a răspuns:

@Broken&Beautiful : Tu chiar crezi tot ce se spune pe la toate posturile de ****, si sa zicem ca si-a tras-o cu o minora asta nu-i afecteaza vocea si muzica laughing

| foxi a răspuns:

Andreea bereclean!

| Ecea a răspuns:

Mircea Badea.

| Gigiku a răspuns:

Fernando de la Caransebes. Apeciez efortul lui happy

| Oxanna a răspuns:

@ ilinca, sa stii ca chiar nu este adevarat! sunt si nimicuri, nu contest asta, dar sunt si numerosi oameni de valoare in Romania noastra atat pe plan muzical, cat si pe plan cultural

Muzica: Paula Seling, Andra, Adela Popescu, Elena Gheorghe, Corina Chiriac, Nico, Stefan Banica Jr., trupa Taxi, trupa Bere Gratis, ex. Krypton-Razvan Fodor, Dan Bittman, Florin Chilian, Adi Despot, Cotabita, Smiley, Horia Brenciu Margineanu si cei care au plecat dintre noi, Madalina Manole, Laura Stoica.

Cultura/Jurnalism/Televiziune: Dan Puric [ cap de lista], Serban Huidu, Mihai Gainusa, Mihai Bendeac, Mircea Badea, Oreste, Catalin Maruta, Cabral, Iana-Maria Moldovan, Gyuri Pascu, Toni Grecu, Virgil Iantu, Robert Turcescu.

sper ca nu am uitat pe nimenihappy chiar emrita multe persoane din tara asta sutnem atat de bogati, dar nu stim sa apreciem adevaratele valor[ vezi sinuciderea Madalinei Manole si valva de dupa]

| sabilopod a răspuns:

Paula seling si andra. si ioan gyuri pascu pe cand era mai tanar: http://www.youtube.com/watch?v=tbg3iXSkFiI

| TraficDeMentosane a răspuns:

Inna [ :X ] Bendeac [ rolling on the floor ] David Dj & Donny [hee hee ] Dan Balan [ tongue ] Andreea Balan [ day dreaming ]Andra [ happy ]
+ aia de la :

Trasitzi Mondenii Neata Cu Razvan Si Dani
Dar tie de ce vedeta/vedete iti plac?

Răspuns utilizator avertizat
| Just Kiddin' a răspuns:

Artisti - Gabriel Cotabita, Dan Bittman, Andra, Paula Seling, Alina Sorescu (oarecum), Bubu, Dan Balan, Laurentiu Duta
prezentatori - Andreea Marin, Andreea Esca, Catalin Maruta
actori - Mircea Diaconu, Stela Popescu, Alexandru Arsinel, Vasile Muraru, Nae Lazarescu

| GnnAndra a răspuns:

Sunt multe persoane cu valoare in tara noastra, insa nu au fost descoperiti incahee hee. Mie imi place mult Andra. Este o cantareata desavarsita, si nu poate fi intrecuta vocea sa. Imi mai place Inna ca ne aduce de fiecare data cate ceva nou si foarte frumos.Laura Stoica si Madalina Manole dar :-( nu mai sunt in viata desi in sufletele noastre inca mai exista cantecele lor.Actori. doar cei batrani laughing astia cu telenovele lor nu mi se par actori. Sunt multe persoane cu valoare, insa nu mi le aduc aminte pe toate acum. De aici tragem concluzia ca oricat de proasta e vazuta Tara noastra, talentele sunt cu nemiluita, dar nu stiu sa fie descoperite.

| Fallen Angel a răspuns:

Cu toate ca nu ascult muzica cantata de romani, o apreciez mult pe Paula Selingwinking

| brunetzik07102011 a răspuns:

Andra, guess who, ciprian tatarusanu, cosmin matei, radu valcan

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Stefaaaaaaaaaaaan Baniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiica laughing

| RфZaημtzα a răspuns:

Florin Piersic si Anda Adam.hee hee

| SilviuCSM a răspuns:

Dan Bittman

| smaranditza a răspuns:

Nu stiu sa iti raspund; nu m-am gandit niciodata la un preferat(a); poate ar fi cristian topescu, pentru marele lui profesionalism! ar mai fi si altii ca si el, dar problema este ca nu i stim ca oamni, doar ca si "vedete"!
si pentru a caracteriza pe cineva nu cred ca este suficient ceea ce etaleaza "pe sticla"! imi pare tare rau ca nu pot raspunde mai concret la intrebarea ta, dar asta este chiar ceea ce simt!

| Ingerasull99 a răspuns:

Tudor Sisu!

| alejinxique a răspuns:

Gabriela Firea si Mircea Badea. Au umor si sunt inteligenti.