| alexutza222 a întrebat:

Care este trupa care va marcat copilaria/adolescenta?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

RBD. Ce vremuri.Inca mai ascult:http://www.youtube.com/watch?v=mILoGaxPqrk

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Modern Talking. Nu credeam sa aud ceva mai frumos decat "No face, no name, no number", "TV Makes the Superstar" sau "You're my heart, you're my soul". Prima data am descoperit "No face, no name, no number" la radio, la 6 ani. (am 13 ani). Nu stiam cine canta melodia, o fredonam si eu cum puteam(la 6-7 ani nu stiam cine stie ce engleza) le-am fredonato si parintilor in speranta ca voi gasi formatia care o canta, dar nu m-au ajutat.desi mama e fan modern talking angry. dar nu a inteles nimic de la mine.

Acum 2 ani l-am descoperit pe Thomas Anders intr-un videoclip descarcat de tatal meu. Am cautat informatii despre el, am aflat ca a facut parte din trupa Modern Talking. Am inceput sa le ascult melodiile. Am ramas atat de uluit de frumusetea lor, incat le ascultam incontinuu. Nu stiam foarte multe melodii la vremea aceea, ascultam doar cateva.intr-o seara am dat click intamplator pe piesa "No face no name no number" pe youtube. Am cazut de pe scaun. In sfarsit dupa atatia ani, am rezolvat misterul!:X

De atunci, am inceput sa caut toate melodiile formatiei Modern Talking, acum stiu tot despre Modern Talking si Thomas Anders...mereu voi fi fanul acestei formatii. Cum, in prezent, trupa este despartita si melodiile ei au fost preluate de fostul solist, Thomas Anders.acum vreun an am inceput sa ascult performantele lui live, nu exista nimic mai frumos.

In prezent ma consider cel mai mare fan Modern Talking(cum toti se considera cei mai mari fani ai cuiva, de altfel), si regret ca nu am apucat acei ani de glorie ai formatiei. Dar mi-a marcat viata, nu doar copilarialove struck

| marrr a răspuns:

Voltaj.

| Alexandru a răspuns:

A-ha. Imi aduc aminte cat de mic eram cand am ascultat pentru prima data "Forever not yours" pe tvr 2. Am indragit de prima data aceasta melodie dar si videoclipul.
Abia asteptam sa difuzeze posturile de radio A-ha si fredonam si eu cat stiam din melodiile lor.
Odata cu trecerea timpului am descoperit si alte formatii dar A-ha ocupa un loc special in inima mea.

| Daiana_1737 a răspuns:

Andre:X
tie?

| alexutza222 explică:

Si eu la fel:X. andre asia 3sd:X

| Amphitrite a răspuns:

Sincer...eu nu am o trupa preferata, care sa-mi marcheze viata. Pur si simplu imi place o melodie a trupei respective, atat.

| mhg a răspuns:

În copilărie, Metallica. Tata asculta mereu melodiile lor şi mi-au rămas în minte şi desigur îmi plac.
Acum trătesc perioada de adolescenţă şi sunt multe formaţii care mi se par geniale, nu am vreo trupă preferată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marcat? nu cred ca e cuvantul potrivit. Insa adoram Andre, Asia, Andra, 3 Sud Est, Blondy, Hi-cu...love struck