| lori15 a întrebat:

Care-i din Piatra - Neamt... spuneti-mi si mie care liceu ii mai bun dintre Petru Rares/Calistrat Hogas/cel de Imformatica?
batting eyelashes

2 răspunsuri:
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Eu sunt din Piatra. Draguta, eu vreau sa iti spun ca am invatat la Cartianu, dintr-o ambitie a mea, ceva personal, dar am papat carte pe paine cum se spune.Acum vreo 10 ani se spunea ca acel liceu e unul dintre cele mai proaste. Dar nu era asa. Din cate stiu eu, Hogas e pentru profilurile umane si filologie in special iar Rares e pentru stiinte exacte.Alege ce iti place, cred ca ambele au profesori super-buni.Cat despre Info, nu-i vad rostul. Daca ai medie buna de ce sa nu mergi la Hogas sau Rares? Oricum, eu am incetat sa cred in concurenta dintre licee.Toate au profi, in toate se invata, daca vrei sa inveti, inveti si la un liceu la tara, cum e cel de la Borca.Nu stiu, n-am nimic personal, am dat un exemplu.Cum e vremea in Piatra?

| lori15 explică:

Ii foarte cald happy