| chiftelutacrocanta a întrebat:

Care imi poate explica ce inseamna karma si energia pozitiva si negativa? Cand un om sta intre doua persoane pozitive primeste energie pozitiva sau pierde energie pozitiva? Niste idei daca se poate?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Karma nu există iar chestia legată de energiile astea depinde cum ești tu și asta influențează modul în care le acaparezi.

| OldSoul a răspuns:

Pe scurt:
Karma: Un amic de al tau are nevoie de 5 lei sa isi ia un obiect, tu nu ii dai, saptamana urmatoare ai tu nevoie de 5 lei, nici el nu iti va da.
Cand un om sta intre 2 persoane pozitive primeste energie pozitive, de exemplu daca tu mergi cu 2 prieteni in oras care rad mai mereu, vei rade si tu alaturi de ei in prezenta lor.
Si vice versa.

| Anonimuserr a răspuns:

Karma legea destinului și sancțiunile karmice sunt prezente la oricare dintre noi chiar adcă ne vine sau nu să credem. Nici un fenomen de pe lume nu rămâne fără o implicare în plan concret, cu alte cuvinte nimic de ceea facem nu rămâne fără urmări.
Orice accident, nereușită se datorează trecutului, din alte vieți are repercusiuni în viața curentă.
Farmece, blesteme afectează viața persoanei X.
DAcă pornim de la o vorbă celebră românească, roata carului se întoarce sau în filosofia indiană,, dacă arunci o piatră aruncată undeva se reîntoarce la tine" E greu să probezi asta. Problema este atunci când repeți aceiași greșeală la infinit. Dacă nu conștientizezi că greșești odată și odată te vei lovi de un zid și va fi roate dureros. Sunt anumite greșeli pe care le facem, orice afecțiune se repercutează. Un om furios va afea probleme cu ficatul se spune. Deci, această karmă, să aibă un sâmbure de adevăr, dar acest adevăr nu este la nivelul palpabil.