| Dumniezău a întrebat:

Care imi spune si mie cineva ce pot sa scriu intr-un ziar?(trebuie sa-l fac in word)Am de facut un proiect la TIC si nu am nicio idee. Daca imi spuneti si cum trebuie sa procedez ar fi perfect.

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Te rog sa nu fie un ziar de scandal.
Poti face o pagina de anunturi( de exemplu: milionar si-a pierdut intreaga avere, ofera recompensa pentru returnarea acesteia big grin ), o pagina cu stiri din lumea intreaga, o pagina cu programul TV, o pagina gen "stiati ca?",
o pagina despre IT, sau orice alte idei care-ti trec prin cap.
De exemplu, daca as fi director la un ziar as introduce pagina despre problemele de pe plan national, sau as ruga cititorii sa-mi transmita pe eMail o stire interesanta si sa o postez in numarul urmator al ziarului.

3 răspunsuri:
| Juiana a răspuns:

Un anunt cu mi-am pierdut pisica

| Dumniezău explică (pentru Juiana):

Iti bati joc de mine?

| Stemate_Andreea_1993 a răspuns:

Un anunt, o fapta deosebita, un articol despre o vedeta sau o trupa, un articol despre un film, un articol despre medicina naturista etc.