| anonim_4396 a întrebat:

Care ma invata sa-mi sterg adresa de email, messul si facebookul? Nu stiu ce trebuie facut.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru Messenger intra in Start->control panel->programs->uninstall programs->aici cauti Yahoo Mesenger->clik dreapta pe el si uninstall

STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul, sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.

Adresa de email special am lasat-o la urma pentru ca sa intelegi riscurile! Dupa stergere nu o sa mai poti intra pe nici un site la care ai folosit acea adresa de logare (TPU, Facebook, HI5 sau...)

YAHOO MESSEGER - Cum pot sa sterg contul de Yahoo! (ID-ul de Y! Messenger)? Simplu! Mergi la adresa : https://edit.yahoo.com/config/delete_user si completeaza datele de autentificare pentru a urma procedura de stergere a ID-ului / contului.
Are you sure you want to terminate your Yahoo! Account?
Sterge contul de Yahoo! (delete Yahoo! ID Account)
Inainte ca cineva sa stearga contul de Yahoo!, trebuie sa stie ca odata cu acesta se sterge tot ce tine de acel ID. 360 blog, Address Book, Yahoo! Mail, Yahoo! Messenger ID, GeoCities website, My Yahoo, Yahoo! Bookmarks si restul serviciilor oferite de Yahoo!, pentru acel ID vor fi sterse ireversibil, astfel ca mail-urile, adresele de e-mail, arhivele de messenger nu vor mai putea fi recuperate dupa stergerea id-ului. In cazul in care folosesti un serviciu platit si ai bani transferati in contul de Yahoo!, odata cu stergerea contului personal, suma de bani este pierduta.
"By terminating this account, you will lose your Yahoo! ID, Mail address, and Profile names. We will also delete your account data and settings across the Yahoo! network. This includes the contents of your HotJobs, Yahoo! Mail, Yahoo! Address Book, Yahoo! Small Business, Yahoo! GeoCities, Yahoo! Briefcase, My Yahoo! and more. Account deletion will also terminate any paid services that you own with this yahoo id. You may not be able to recover payments remitted for these services or the data associated with these accounts."

Bafta!

| ταξιδιώτης a răspuns:

La facebook: clic contul meu\setarile contului\dezctiveaza cont... urmezi pasii indicati in continuare.
La yahoo: https://edit.yahoo.com/config/delete_user
introduci id-ul, parola\sign in\in partea de jos introduci iarasi parola si codul\apoi YES la terminate this account\sign out.

| FuckOnCocaine a răspuns:

Cu adresa de mail si cu messengerul, nu poți face nimic. La facebook, dai click pe Contul meu, apoi pe Setările contului. O să-ți apară mai multe rubrici acolo :
Nume
Nume de utilizator
E-mail
Conturi corelate
Confidențialitate
Securitatea contului
Descărcați propriile date și Dezactivează cont. Dai click pe dezactivează cont și cred că următorii pași sunt ușori. Succes!

| ovidius a răspuns:

Pt facebook si alte retele de socializare, încearcă
http://suicidemachine.org/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i nici o suparare. Vreau pur si simplu sa pleeeccc...