| AlexDorinel a întrebat:

Care partid e mai apropiat de comunism,PSD,PNL,usr+, pmp?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astia nici nu stiu ce e stanga sau dreapta, ciolanul/cascavalul e scopul lor, niste gunoaie parazite care au vand tot din tara asta, de asta sau dus fetele in Germania la produs si noi am ramas cu mana drepta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici unul. Sunt, așa cum spune Karl Marx, în Manifestul Partidului Comunist, comitete ale burgheziei. Și așa cum spun eu, mafii de gangsteri care mimează democrația.

| oglindasultanului a răspuns:

S ocialism

| StrongHeart a răspuns:

Cred ca PSD.USR e la capatul opus.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cel mai aproape e PSD (îl au și pe ion iliescu președinte de onoare, ca să fie siguri că nu le poate sufla nimeni distincția asta), dar nici celelalte nu par să fie prea departe.

USR-ul e destul de nou, dar ușor ușor începe și el să se păteze.