| vlad2011 a întrebat:

Care placa video ii mai buna, cea dedicata de 1024 MB sau cea partajata care urca pana la 1679 MB? Mai am o intrebare; la placa video dedicata ia din rami adica daca am 4 GB ram si placa video imi ia 1 GB ram, o sa raman cu 3gb ram, sau placa video o sa mi se mareasca cu 1 GB si o sa raman cu tot 1 GB RAM? PLsss am nevoie de acest raspuns pentru am-i lua un calculator nou.

1 răspuns:
| alinbrd a răspuns:

Placa video integrata iti fura din Ram si nici nu are o performanta prea mare.Cea dedicata ti-o recomand.