| denny14271 a întrebat:

Care stie niste status d dragoste triste...sau versuri din melodii
dau fundita!big grin

Răspuns Câştigător
| Adolescentul a răspuns:

"Cu sufletul ranit...inima sfasiata, lumea se naruie peste mine, nu pot sa inteleg cum s-a ajuns pana aici, ne iubeam atat de mult, de la ce a pornit totul?
Mai bine punem capat aici decat sa mai suferim in continuare,
"TE IUBESC"si nu o sa te pot uita niciodata si daca voi fi nevoit sa mor voi lua cu mine in mormant dragostea ce ti-o port...
Si daca intr-o zi vei vrea sa-ti amintesti de mine, cautama.
ADIO! ai grija de tine si sa fi cuminte te sarut cu drag sad

7 răspunsuri:
| Aliyaa a răspuns:

E prea mult fum in jur
nu pot zambi acum, mintea ta bolnava imi cere mult prea mult
uita de tot, uita de tot uita de lume de sentimente de suflete pereche! si dc noi dc asa dc nu poti fi alcumva,
dc pleci capul si fumezi si daca iti spun daca iti spun schimbate de indepartezi!
s iar ma lasi singura mai bine plec uita-ma!
priveste- ma in ochi si spune mi ce vezi
de fapt ce poti sa vezi prin niste ochi verzi
ma vezi pe mine a pasi spre alta lume vezi un copil vezi copilul din mine!

| Adolescentul a răspuns:

Ai grija de tine si sa fi cuminte te sarut cu drag nu facea parte din mesaj straight face scuze e vina mea dar m-a durut sa-l citesc...

| iuly9 a răspuns:

? ii curg Lacrimi pe Obraji sad`. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj! Nu e doar o aparenTza! E un gesT de indiferenTza! :*

? Stiu ca am gresitblushing dar promit ca nu mai fac :* Uneori. ma port prosteste blushing de parca as avea in mine un drac devil Dar tu nu stii sa te superi pe mine >big grin < desi e foarte usor sa o faci sad Fiindca sunt experta in tampenii blushing pot umple pe oricine de draci laughing

? El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata.Ti.a promis stiu! Te.a mintit stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!winking smug

mi-am deschis agenda` la capit0lul` EX tu esti cap de liSta la minciuni cu` te iubesc`.

^^. diStantSa` invinge`sperantSa ultima m0are`chiar` si atunci` cand' sentimentuu` doare. t0th gaSesthi O` scaparee!`^^

Daca` azi a fost greu, maine va fi mai' binee. Trebuie s' ai mereu sperantsele cu tine '°Fi puternic,° nu t rataci si ° spera `la mai binee in fiecare zi °!

Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze, nu vreau sa am ultimul cuvant, vreau doar sa-mi cer scuze!

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum am suferit prea mult ca sa te iert sh`acum.

-Am trecut prin clipe grele si am invatat o lectie intr-o doara. prietenii adevarati sunt o adevarata comoara!:X

-Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treaca dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaka "

"PrIvEsTe'O iN oChI sI oBsErVa Ca Nu MiNtE, iNvAtA sa o CuNoStI dUpA cEeA cE sImTe"

-inveti din greseli incet o sa le repeti si o sa regreti O sa iti dai seama ce se intampla mai tarziu "Ce`ai avut si ce`ai pierdut" vorba asta ti`o mai scriu.

-Nu imi dau seama prea bine daca sentimentul pe care il incerc gandindu-ma la tine este regret pentru tot ceea ce am pierdut sau nostalgie pentru timpul… pentru etapa din viata care a trecut.

-"incercand sa trec peste zile senine. si noptzi de dor pline. am descoperit ce inseamna "a iubi".dar am cunoscut si tainele suferintei."

1. Iubirea e ca o ploaie pe timp de arsita si te prinde exact atunci cand nu ai umbrela.
2.Tot ceea ce sunt, sunt datorita tie si pentru tine!
3.As vrea sa plang, dar sa plang de fericire, clipa aceea va veni, doar cand voi fii cu tine.
4. Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubestiâ?¦
5. Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang?
6.Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meuâ?¦ Intoarce-te!
7.Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine!
8. Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topesteâ?¦
9.O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor
10.Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palmaâ?¦ esti IUBIREA!

Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino…! "

Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine!

Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

d ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

T- tandra
E- eleganta

I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

ei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "straight face

Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… "

Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire… "

Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru. ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta iar u te vei inchide si mai mult in tine nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA! "

Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe! "

In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

Viata fara tine nu ar exista stii de ce pentru ca tu esti viata mea si vei ramane mereu in ea.Te iubesc mult ingeras.

cand soarele nu va mai rasari, cand norii nu vor mai varsa lacrimi, cand vantul va adia cu rasuflare de foc atunci sa sty ca cineva te iubeste mai mult decat mine….i love u 4 ever

n-a fost nici o noapte sa nu simt singuratate chiar daca eram cu alt cineva dc doar pe tine te am si acum in amintire si nimeni nu ma putut schimba as face orce sa te mai pot avea chiar daca esti acum cu altcineva am sa plang pentru tot ce am iubit!
Sper ca te-am ajutat!:Xhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va veni o data vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii, dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostra e trecataare asa ca ramai cu picioarele pe pamant.Triata e lumea ce se ascunde dupa un fag, dar mai tristai despartirea de cine ti-a fost drag.

Întrebări recente