| Nemes_Anamaria_1990 a întrebat:

Care sunt cei mai frumosi bărbați de pe glob? (Țări)

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu din ce mam documentat si am vorbit cu femei ar fi asa
barbati din emisfera sudica =Spania,Italia,portugalia =astia sunt cu romantismul,buni la pat
barbati din emisfera nordica =norvergia, suedia, danemarca =sunt inalti, frumosi, blonzi, ochii albastri
barbati din rusia sunt iar foarte masculini
trebuie sa intelegi cv de cateva mii de ani am trait intr o societate monogama unde conta aspectul fizic la femei vs cat de bun era barbatul ca provider, de asta 20% din barbati atrag 80% din femei, intr o societate poligama majortatea nu ne-am reproduce dar in cateva generati cu toti am arata mult mai frumosi, masculini

| Nemes_Anamaria_1990 explică (pentru sierra1):

Ma refer, in ce tari se gasesc cei mai frumosi bărbați? De exemplu: In Rusia se gasesc cele mai frumoase femei.

| Totenkampf a răspuns (pentru Nemes_Anamaria_1990):

Slavonele alea le numești frumoase? rolling on the floor

Rușii sunt un exemplu de "Așa nu" în toate, întotdeauna aș da o slavonă cu sângele întinat pe o latină (româncă, italiancă, spaniolă sau portugheză, nothing more), ai un pic de respect față de sângele tău. Un răspuns pragmatic ar fi în țările cu popoare germanice, ținând cont de faptul că din punct de vedere fizic sunt înalți, blonzi cu ochii albaștri. Niște exemple de astfel de țări ar fi: Norvegia, Suedia, Islanda, Danemarca. Și de asemenea, nici femeile de acolo nu stau prea rău, deși, observ că bălăucile sunt destul de subapreciate, părul brunet fiind un sex-symbol pentru români.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Totenkampf):

Pai este sex symbol Pentru că e semn de superioritate genetica.
Nu ridica in slavi româncele pentru că sunt lăudate dintr-un singurul motiv, pentru că țara are o economie mai mica și femeile de aici nu au atât de multe pretenții.

Femei/bărbați frumoși sunt peste tot, dar frumusețea tine de unde se păstrează niste reguli in societate și femeia se menține virgina și știe să își acopere veșmintele, cum ar fi la musulmani.

| Totenkampf a răspuns (pentru anonim_4396):

Părul brunet este semn de superioritate genetică? Cred că superioritatea ar consta doar în raritate când vine vorba de gene, blondul reprezentând o genă recesivă, printr-un proces logic, acesta ar fi superior.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Totenkampf):

Nu chiar, eu mă refeream la rezistenta organismului, mai mult o mutație, sau adaptare. Rădăcina aia e.
Nu degeaba albinismul e super sensibil la mediul înconjurător și de-a lungul istoriei erau omorâți sau ținuți sub sclavie negrii spre exemplu, cei care au mai multa melanina, sunt "superiori" din multe puncte de vedere, de obicei nu omori oameni mai slabi ca tine ci mai puternici. Unii știau conștient asta, alții sunt inconștienți. Dar bine raritatea, poate fii superioară din punct de vedere al frumuseții, tot inconștient suntem adaptați sa ne reproducem cu cat mai multe gene și diferite de a le noastre.

| SilentRain a răspuns:

Doar aia care imi plac mie, nu dau nici muci pe ce se promovează in reviste sau alte rahaturi de genul

| gemeni6226 a răspuns:

Chiar acus 2 sau trei luni m-am uitat la concursul Mr. world 2019 sa-mi mai spal si eu ochii dar cel mai mult mi-au placut 3 : Mexico – Brian Faugier, Brazil – Carlos Franco, Canada – Alessandro Coward. Concursul in 2019 a fost cistigat de Jack-Heslewood din Marea Britanie, mie nu m-i s-a parut ca ar fi cel mai frumos dintre toti dar gusturile nu se discuta.

| oglindasultanului a răspuns:

Fiecare cu preferintele sale, mie imi plac indienii din sud si est. Poate si alte vecinatati.

| Paul754880338 a răspuns:

Tot acolo unde se afla cel mai indulgent juriu.

| Swetlly122 a răspuns:

Eu și tatăl tău

| Hijuro a răspuns:

Romania

| mgtow a răspuns (pentru Hijuro):

In ro sant destul de urati barbatii putini arata bine