| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Care sunt cele mai absurde anunțuri de angajare pe care le-ați vazut?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ofer spre închiriere garsionera dacă știi să faci oral cum trebuie - Publi24

| dullcat a răspuns:

Cele in care se zice de salariul motivant si colectivul tanar, mediu de lucru stimulant etc. laughing Dar bine ca niciunul nu indraznea sa zica din start cu cat au de gand sa te plateasca.Trist.

| mODIN a răspuns:

Nu voi da un exemplu specific, ci voi mentiona intreg tiparul MLM-urilor.

"Fii propriul tau sef"
"Program flexibil"
"Vei prelua o franciza"
"Vei fi platit in functie de performanta"
"Mai recrutezi trei prieteni si-ti faci propria echipa"
"Odata ce atingi nivelul Silver Premium Ultimate Mastermind vei putea sa-ti dublezi comisionul"
"Nu trebuie sa ai studii in domeniu"
"Nu e nevoie de experienta anterioara, cautam doar oameni dedicati"
"Schimba-ti viata astazi"

Si dupa doua saptamani deja ti-ai intrebat toata cunostiintele daca nu vor sa cumpere sapun sau sa-si faca asigurare unit-linked laughing

| Lupică27 a răspuns:

La angajare totul e absurd de la anunt pana la interviu si munca in sine. Una se vorbeste la interviu si ala e de fapt dupa ce intri in paine.