| robertjo a întrebat:

Care sunt cele mai bune biciclete?

Răspuns Câştigător
| ionut_1835 a răspuns:

Cele mai bune sunt rich

24 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cele de la First Bike.

| AvalohAlyn a răspuns:

Si dhs

| asko a răspuns:

Bicicleta este - cadru pe care il fac de obicei producatorii de biciclete + piese, angrenaje, etc. Cadrul trebuie sa fie rezistent dar nu greu, acum se fac de obicei din aluminiu, e destul de rezistent, restul e partea importanta, piesele de pe ea - schimbatoarele (manetele), shifterele, franele, angrenajul -lant, foi, pinioane, cu cat sunt piese mai bune sunt si mai scumpe, ceva ok si la pret si la calitate sunt cele de la shimano - alivio, deore, lx, etc. Cu cat piesele sunt de mai buna calitate cu atat bicicleta va merge mai bine si mai mult, etc. Una buna din magazin noua, echipata ok, incepe de pe la 1300, 1500, poti sa apelezi la varianta sh, gasesti bicle bune, la pret foarte bun. nu recomand first bike, dhs, alte chinezarii. Mai multe informatii si chiar vanzari de bicle http://www.ciclism.ro/forums/

| dadaaaaa a răspuns:

Dhs firs bike sau mountain bike

| Moneyandfame a răspuns:

Bicicletele medicinale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune biciclete sunt cele SH din Germania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orbea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti iei o bicicleta trebuie sa te gandesti la piesele de pe ea si mai ales la ce folosesti bicicleta. Exista diverse tipuri de biciclete. Pe site-ul freerider.ro am vazut un selector care te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand cannondale, cube, ktm, orbea, focus, univega, trec, kona... sunt cele mai bune biciclete care se gasesc in romania. acum depinde si unde folosesti bicicleta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine Cube-urile, biciclete germane, au cadre foarte bune si sunt echipate shimano.Sunt o alegere foarte buna cand vine vorba de mountain bike-uri sau cursiere. Le recomand oricui vrea sa se apuce de un sport serios, extrem si care implica mult antrenament si cazaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rich bike.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raceway

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai scumpe happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bmx
bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rich sunt cele mai bune super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele nemtesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e mustangu :-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu zic bine cei de jos ca sunt bune first bike si dhs is firme naspa daca ai bani iti iei un mountanbike umf sau daca vrei de scheme da trebuie sa ai bani un bmx we the people sau daca nu prea ai bani bicicleta mongose

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea cele mai populare pentru cunoscatori sunt: trec, scott, kona si cube.

| Raxi a răspuns:

E o preostie, DHS si FIRSTBIKE sunt biciclete proate!laughingacum depinde la ce tip te referi:de oras/cu suspensii/bmx/dirt

| Darius_Micluta_1996 a răspuns:

B twin rockrider

| deeaandreea12345 a răspuns:

Rco si DHS dupa parerea mea le-am avut pe amandoua rco m-a tinut 4 ani si dhs 2 anihappy

| franklin a răspuns (pentru deeaandreea12345):

Ba la mine am avut un mckenize hill300x adus de tata din Germania! m-a tinut mult si bine! si n-am schimbat mult la ea! 2 seturi de cauciucuri si atat! acum vreau sa imi achizitionez un mckenzie hil600 sau hill400! dar dupa mine si parerea mea eu zic ca biciclete nemtesti sunt cele mia bune! nu dhs sau firstbike sau rich sau rco! asteas chinezari! cum a spus cineva mai sus! sper ca ti-a fost de ajutor!:X:Xlove struck

| Pancu_Eduard_1995 a răspuns:

Cele mai bune biciclete sunt Scott