| Stefi03 a întrebat:

Care sunt cele mai bune licee din iasi?(am medie de 9.60,nu sunt din iasi, iar cei ce sunt din iasi si pot da cateva informatii va rog sa imi trimiteti mesaj cu id vostru)

2 răspunsuri:
| Iva a răspuns:

Mediile de admitere din anii trecuţi le găseşti pe http://www.admitereliceu.ro/ dacă te interesează.

| ardillabicolor a răspuns:

Depinde ce profil vrei. Pentru mate-info cele mai bune sunt Colegiul National si Colegiul Costache Negruzzi. Eventual si Grigore Moisil(e liceu de informatica). Pentru profilul uman Mihai Eminescu, Garabet Ibraileanu si Dimitrie Cantemir(aici sunt eu big grin). Eventual si Alexandru Ioan Cuza desi nu multi il recomanda din cauza zonei in care este amplasat. Pentru profil economic cel mai bun este Economic 1.