| VasileRapidistu13 a întrebat:

Care sunt cele mai grave traume? Presupun ca faptul ca ai avut parintii autoritari nu e asa de grav spre deosebire gen sa o vezi pe maica-ta lovita de taica-tu sau, abuz de droguri in familie sau moartea unui parinte.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Un amarit din India sau de prin fundul junglei care e pur si simplu fericit de felul lui, cu putinul ala pe care il are. De ce ai tu impresia ca EM o duce bine? Ai habar despre cum e EM ca om, ca e un sociopat autist care are j'de mii de fluturasi prin cap si numai mega-fericit si implinit personal nu se poate considera?

| VasileRapidistu13 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai nu știe mă nimeni care e starea emoțională a lui elon musk pe interior mare dreptate

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Da, dar face unele chestii din care reiese ca nu e chiar 100% stabil. Nu e asta o problema. Cu cit esti mai inteligent si ai putere de munca mai mare, esti si dus intr-o oarecare masura.

| VasileRapidistu13 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nikola Tesla avea putere mai mare de muncă dar era diliu rau și Einstein era puțin diliu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Majoritatea geniilor au fost cam dilii. happy

| VasileRapidistu13 explică (pentru GabiDumitrescu):

Rupere si isaac newton.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Eternul virgin? Da...

13 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce inseamna autoritari. Daca erau de aia de nu puteai sa dai o basina fara sa iti sufle in ceafa... prefer violenta/drogatii, ca aia mai si stau in treaba lor.

| VasileRapidistu13 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu nu am ma nimic personal, intrebam sa vad ca am anxietate de fel si eram curios macar sa nu fiu fost eu cel mai rau laughing.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Indiferent ce ai, intotdeauna e cineva care o duce mai bine sau mai rau ca tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii crescut in ura si cu batai continue, sa ramai paralizat de la gat in jos, sa fii si orb si surd, dar perfect constient.

| Dandinelle a răspuns:

Totul depinde de cand s-a intamplat trauma, capacitatea ta ca si copil de a internaliza si a intelege ce se intampla, capacitatea celor din jur de a te asista/ajuta lucra sau nu cu tine. Pe scurt, trauma nasterii e o trauma mare, universal valabila, pe langa ea traumele ce apar din viata, gen cum ai scris tu lovituri, socuri emotionale etc. tin de capacitatea fiecaruia de a coopera cu "trauma". Daca la maturitate iti dai seama de niste pattern-uri si comportamente regresive, poti gasi trauma din ele. In concluzie orice iti afecteaza binele si nu ai mecanismul setat sa cooperezi cu el-e o trauma. Abuzul de droguri, la fel ca si abuzul de alcool vine tot din ceva nerezolvat din trecut. Violenta partintilor vine din trecutul lor nerezolvat etc.

| VasileRapidistu13 explică:

S-a referit ca poate o duce mai bine la un capitol cel putin mai bine.De unde stim noi cat de bine o duce Elon Musk la capitolul familie?