| CinevaUndeva a întrebat:

Care sunt cele mai importante lucruri pentru voi?

Răspuns Câştigător
| ZeitaEpociiTale a răspuns:

Cel mai important lucru pe acest pamant e familia.
Orfanii care nu stiu nici in ziua de azi ce este familia si cum este sa primesti dragoste si afectiune, aceeia sunt cu adevarat batuti de soarta care nu au sansa la o educatie buna din cauza unor oameni iresponsabili.
AL doilea lucru este sanatatea. Daca nu esti sanatos poti sa ai lumea la picioare, degeaba nimic nu te mai bucura. Esti un chin si o povara pentru cei dragi chiar daca ei nu te considera.
Si mai e ceva foarte dureros. Sa nu fi dorit de nimeni, sa nu te iubeasca nimeni si totusi sa te ridici sa faci ceva si sa se intoarca toti cu fata la tine, chiar si familia ta. Atunci iti poti da seama, cine sunt oamenii tradatori si profitori.
Ferestete de acesti oameni ca de nu te vei feri, mult te vor mai rani.

2 răspunsuri:
| Andrutzikka a răspuns:

Familia e cea mai pretioasasmug De exemplu, cu mama poti fi o prietena buna si, cu tata poti fi amic.Si cu familia de exemplu in familia mea mergem in fiecare duminica la un parchappy Adica mai mergem si la un tenis de camp, ping`pong. Oricum, trebuie sa-ti iubesti parinti, bunicii si tot ce e legat de familie.

| sunshine939 a răspuns:

Dumnezeu,familia,relatiile cu cei din jur.