| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai importante trasaturi de personalitate pe care le apreciati cel mai mult la o persoana? (incepeti cu cea mai importanta)

Dar trasaturi pe care nu le apreciati?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Autenticitatea si empatia.

Rautatea si aroganta.

| J0B0MAT a răspuns:

Bunatatea, sinceritatea, empatia

Nu apreciez rautatea, ipocrizia...

| R0R0 a răspuns:

Cel mai mult apreciez bunatatea, sinceritatea, loialitatea.
Nu apreciez ipocrizia, falsitatea

| syd2 a răspuns:

Nu voi spune pentru ca sunt prea flexibil la caracter.

| LePotato a răspuns (pentru syd2):

Atunci de ce ai mai raspuns?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele mai importante:
~Thinking outside the box~ asta e mai importantă ca toate, eu nu pot să stau de vorbă cu încuiaţi.
Sinceritatea- să nu mă mintă, că s-ar putea să-i prind cu minciună şi să le pară rău devil, nu, glumesc, oarecum nu-mi pasă de asta, doar dacă e vorba de cineva la care ţin, în rest poate să mă mintă toată lumea.
Abilitatea lor de a păstra ceva ce le încredinţez, fie că e vorba de ceva moral sau de un secret din ăla pueril.
Trăsături pe care nu le apreciez, în mare parte îngâmfarea aia tâmpită şi orgoliul ăla stupid.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai importanta trasatura? Nu stiu, dar atata timp cat se comporta fumos cu mine e totul in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 Impartialitatea, loialitatea, discretia(sa stie sa isi tina gurita si limba in frau).
2 Aroganta. Nu imi plac persoanele increzute care adora sa fie in centrul atentiei.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Sinceritatea,bunatatea si falsitatea, indiferenta

| Ragnarøk a răspuns:

Cea mai agasanta trasatura de caracter este ipocrizia care poate fi usor identificata. Apoi mai este si ignoranta, emfaza si patetismul care devin, treptat, insuportabile.

Cele mai importante trasaturi de caracter sunt onestitatea, rationalitatea si in general o mentalitate deschisa si neinfluentabila care sa nu intre in divagatii sau sentimentalisme.