| Ofiintă a întrebat:

Care sunt nemulțumirile în raport cu personalitatea voastră?
Ce vă doriți să schimbați pe plan mental și devine o provocare? (stări de nervozitate, anxietate, stres, stimă de sine scăzută, stare lipsită de vlagă, alții vă percep greșit, frustrare).

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Ca nu sunt deloc o persoana creativa. Urasc foarte mult asta pentru ca am mult de pierdut in activitatile mele de zi cu zi. In rest, pentru ceea ce am nevoie in prezent, sunt multumit.

Stari de nervozitate- doar in anumite momente si o fac controlat
anxietate- m-a parasit acum mult timp
stres - deloc
stima de sine scazuta- nici vorba laughing.
stare lipsita de vlaga- nu
altii va percep gresit- nu-mi pasa
frustrare- n-am pe ce.

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din om am ajuns cea mai puternica masinarie de ucis mult peste dotarile militare din actualitate, venit din anul 2090 ma ocup in exclusivitate de investigarea si producerea in masa a robotiilor pentru uz militar sau civil, asa se va transforma lumea intr-un loc mai pasnic

| RAY a răspuns:

Care sunt nemulțumirile în raport cu personalitatea voastră?

Este înțelept sa ai răbdare dar sa fi lăsător nu este ceva înțelept, asta nu-mi place ca nu fac diferența intre răbdare și lene, dar am observat ca multi sunt indiferenți, nepăsători probabil ca sunt rezultatul societăți în care am trăit, pierd timpul inutil de mult ori, asta nu i-mi place, as vrea sa am un program fix de care sa ma țin, restul stii si tu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ma nemultumeste nimic din personalitatea mea.

| Drimmero a răspuns:

Ma enervez prea repede in unele circumstante si nu mai am rabdarea pe care o aveam candva, ma consider destul de echilibrat si normal, nu cred ca as schimba nimic. Nu stiu daca s-o consider calitate sau defect, dar nu prea dau inapoi chiar daca asta ar insemna sa ma epuizez pana reusesc ceva.

| Freya1 a răspuns:

Starea de anxietate in general as vrea sa o schimb.De asta sufar si as vrea sa scap.

| Celcestietot a răspuns:

Sa fiu putin mai organizat, in rest sunt multumit de restul.

| Frank51 a răspuns:

As vrea sa am mai multa rabdare cand vine vorba de inteles oamenii.

| Sofer a răspuns:

Ca nemulțumiri ar fi multe de zis. Dar as vrea sa schimb situația asta sa fiu mai productiv. Parca sunt asa fără vlaga și mici frustrări ca nu am acel ceva.

| J0B0MAT a răspuns:

Stări de nervozitate, anxietate, stres, stimă de sine scăzută, stare lipsită de vlagă, alții vă percep greșit, frustrare -dap, pe toate le-am experimentat. Desigur că aş vrea să nu le mai am, dar ştiu că lucrul ăsta e irealizabil, nimeni nu scapă de toate astea pentru totdeauna. Deci, nu am nemulţumiri.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Singurul lucru care nu-mi place la mine e că nu am răbdare. Am răbdare infinită cu alți oameni, dar nu am răbdare să aștept, de exemplu, la o coadă.

| Endoryus a răspuns:

Sunt asa de 10 ani si cam asa o sa si mor, mai mult ca sigur.

| Ofiintă explică (pentru Endoryus):

Că tot pomenisem de acel echilibru psihic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place cum sunt, nu vreau să schimb nimic.
Vreau doar să cunosc și să îmbunătățesc ceea ce vreau să îmbunătățesc, dar, personalitatea mea, caracterul, nu am cum să-l schimb, și dacă aș putea nu aș face-o.
Lucrurile pe care le-ai scris tu în paranteză fac parte din viață, problema apare atunci când le ai 24 din 24, doar atunci trebuie schimbat ceva.

| Ofiintă explică (pentru anonim_4396):

În cazul în care nu făceau parte din viață, nu le menționam.
Este lesne de înțeles faptul că majoritatea dintre noi ne enervăm, la un moment dat. Însă, pe unii îi definește această stare. Alții dimpotrivă, ca și temperament sunt mai calmi. Asta ca un exemplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ofiintă):

Da, dar astea sunt niște stări cauzate de ceva anume, după aia noi ca indivizi suntem făcuți fiecare într-o anumită manieră. Prin urmare tindem să facem anumite lucruri care ne dau anumite stări.
Cineva care face o viața întreagă o muncă de rahat o să fie stresat și nervos din cauza vieții pe care o are nu pentru că e el o fire mai nervoasă și mai stresată.
Ar trebui să-și schimbe locul de muncă, nu personalitatea sau caracterul. Stările astea sunt în principal cauzate tot de personalitate sau de caracter, lucruri care nu pot fi schimbate, dar dacă te accepți și încerci să nu mai faci anumite lucruri sau să faci altele probabil că nu o să mai fii definit, nervos sau stresat sau frustrat, zic eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam tot ce ai descris aici plus multe altele. Independență, evoluție, progres, prosperitate, productivitate și să devin pe zi ce trece o cât mai bună versiune a mea. Lucrurile astea ar fi ceea ce imi doresc sa adaug si nu am. Însă e tot o schimbare si asta, pentru ca am opusul tuturor lucrurilor ăstora.

| Ofiintă explică (pentru anonim_4396):

Un prim pas îl reprezintă conștientizarea. Eu zic că ești pe drumul cel bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am asa ceva.

| Ofiintă explică (pentru anonim_4396):

Nu mă gândeam altfel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ofiintă):

Asa aroganta par?

| Ofiintă explică (pentru anonim_4396):

Nu neapărat arogantă, cât stăpână pe sine. Prin urmare, nu mă așteptam să posezi vreo "calitate" enumerată de mine.
Argumentul tău pare plauzibil din prisma modului în care te redai.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Dar toata lumea are defecte" rolling on the floor Sau,, nimeni nu este perfect"

2 vorbe folosite pentru a scuza nesimtirea, proasta educatie sau dezinteresul pentru dezvoltarea personala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

"stima de sine scazuta-nici vorba"
Arogantule laughing
Teoretic da,nimeni nu este perfect si toată lumea are defecte.Dar vorbele astea sunt apanajul persoanelor mediocre,care considera ca din moment ce e o lege nescrisa a universului ca toată lumea are defecte, atunci nu e necesar sa mai încerce sa-si îndrepte defectele, deși ar putea.E mai simplu sa spui ca nimeni nu e perfect(si automat sa implici un factor extern, o regula generala care te disculpa de orice vina), decât sa investești timp si efort ca sa îmbunătățești ceva la tine.

| Jus7t a răspuns:

Aș vrea să fiu mai calm.
Dar tu, dragă ființă?

| Ofiintă explică (pentru Jus7t):

Îmi doresc să fiu mai echilibrată.

Răspuns utilizator avertizat
| Reghqen a răspuns:

Așa sunt și așa cred ca o să rămân thinking poate mai am de lucrat cu stresul, de ăla greu de tot scapi...

| Ofiintă explică (pentru Reghqen):

S-ar putea să facă parte din noi. Prin urmare, putem învăța cum să îl controlăm, atunci când intervine.

| Drkurt01 a răspuns:

Am impresia ca in societatea in care traim e foarte importanta autodisciplina si atentia. E foarte greu sa mentii un echilibru si sa fii productiv, sa ai un obiectiv sau un ideal, sa iti gasesti valori si principii. Am impresia ca majoritatea persoanelor traiesc doar pentru a trai si de cele mai multe ori fug de realitate.
Incerc sa renunt la aceasta mentalitate nihilista pe care o gasesti cam peste tot acum si sa reusesc sa ma controlez mai bine pe mine insumi - sa pot sa fac ceea ce-mi pun in minte fara sa ma pierd in activitati fara nicio valoare, care nu iti incarca nici bateriile si nu iti ofera nici ceva in schimbul timpului pierdut.