| Anonima00p a întrebat:

Care ţigări sunt mai bune, Virginia Slim sau Sobranie? Sunt începătoare şi vreau ceva mai slab dar fara arome. Va rog fara răspunsuri de genul "lasă-te".

6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Virgina slim sunt destul de ușoare, dar abia le simți când tragi. Da, pentru început sunt ok, dar sunt destul de scumpe pentru cât oferă. Cantitativ, dai aceiași bani pentru jumătate din tutunul pe care-l are un pachet normal de țigări.
Sobraine nu mi-au plăcut niciodată. În primul rând sunt mai scumpe decât pretul mediu al unui pachet de țigări și n-au nimic în plus. Plătești doar renumele firmei și cam atât. Și sunt puturoase. Acum ceva vreme am fumat un Sobraine la balcon și îmi mirosea a tigară în toată casa. Nu știu de ce, dar mirosul lor e mai puternic decât al altor țigări.
Pentru început recomand Dunhill alb, Kent 2 sau 4 (dacă se mai găsesc), Marlboro touch (ăla cu pachet albastru, sunt ceva mai subțiri decât țigările obișnuite, dar nu slim), Kent Nanotek (dacă vrei neaparat slim), Pall Mall Amber (ăla portocaliu), L&M triple filter, Chesterfield silver (deși au un pic gust de mahoarcă ieftină) sau, preferatele mele, Pall Mall Additive free Blue. Merge și Pall Mall albastru, doar că-i ceva mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginia Slim sunt ok

| Voro a răspuns:

Tigarile astea, mai ales Sobranie nu se pot numii tigari adevarate, ci chestii din care tragi doar pentru fita, tigari colorate. Daca tot insisti pe ele, incepe cu Virginia Slim.

| DragosEsteCuTheAngel a răspuns (pentru Voro):

Alea sunt Sobranie cocktail, la 35 de lei. Exista multe altele pe langa respectivele.

| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

Sobranie Chrome Refine sunt bestialee. Si mai imi plac virginia slims mentolate si virginia slims premium. In general, tigarile sobranie sunt cele mai bune dupa parerea mea.

| Cosmin1209 a răspuns:

Cele mai bune pe care le am fumat sunt vogue lilas sunt și slabe și bune