| 0xBloodyKidx0 a întrebat:

Care vi se pare cea mai interesanta carte citita de voi? happy [p. s - fata comentarii prostesti laughing]

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu există „cea mai interesantă carte" pentru mine.
Toate mi s-au părut interesante, și am câteva favorite:
Din filosofie, mi-au plăcut toate cărțile scrise de E.Cioran („Pe culmile disperării", „Silogismele Maladiei", „Lacrimi și Sfinți", etc), „Viața pe un peron" de O.Paler și „Critica Rațiunii Pure" de Immanuel Kant.
Iar din romanele polițiste și de dragoste preferatele mele sunt :
„Crimă pe terenul de Golf" și „Moarte în Nori" de Agatha Cristie; „Anna Karenina" de Lev Tolstoi, „Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război", „Suflete Tari (dramă)" și „Patul lui Procust" de Camil Petrescu, „Enigma Otiliei" de George Călinescu și „Pe aripile vântului" de Margaret Mitchell.
Baftă!

5 răspunsuri:
| tzvetan a răspuns:

Salinger - "De veghe in lanul de secara", pe bune, e geniala cartea, merita citita

| ML001 a răspuns:

Cartea ''Cu flacari in sange'' de Joyce Varney

| UnleashedPsycho a răspuns:

Cea mai interesantă ar fi Musashi de Eiji Yoshikawa, carte care prezintă viaţa maestrului spadasin Miyamoto Musashi, cu mici intervenţii ale autorului pentru a o face mai interesantă.E o carte extraordinară, dar dacă nu există tangenţe cu artele marţiale şi istoria Japoniei nu sunt şanse mari să îi fie pe plac oricui.
Sayonara!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Biblia

| Brittanie a răspuns (pentru tzvetan):

Si mie imi place De veghe in lanul de secara.Incredibila cartea! merita citita.