| StrongHeart a întrebat:

Cărțile de identitate ale cetățenilor Uniunii Europene vor fi modificate, UE urmând să introducă măsuri de securitate mai stricte.
Acestea vor fi inclouite cu amprente digitale.
sursa :
https://stirileprotv.ro/......mente.html

Ce parere aveti? Eu sunt sceptic.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deci ești eurosceptic.

| Dismally a răspuns:

Pot sa contine si mostre de ADN din partea mea, nu ma deranjeaza dar partea cu securitatea e foarte eficienta cat timp persoane din Africa pot intra oricand in Europa fara sa detina nici un fel de act...

| RAY a răspuns:

Eu sunt PRO Tehnologie, pls sa nu incepem cu 666

| StrongHeart explică (pentru RAY):

N-a zis nimeni de 666 sau de sadisme si nu are rost sa intram in discutia aia.Si eu sunt pro tehnologie pana la un punct.
Deci, spuneti ca este un lucru bun? Ma refer in special la partea cu amprentele ce vor fi stocate, nu la cip.

| RAY a răspuns (pentru StrongHeart):

Desigur ca da, sunt total de acord