| mnbvf a întrebat:

Cât a durat cea mai lungă convorbire telefonică a ta?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Cea mai lunga a fost de peste 12 ore happy

42 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

3 ore, 3 si putin.Cam asa.

| RAY a răspuns:

Cand am vb cu o fata vorbeam si 4, 5 ore cu ea la telefon, acum nu prea poate 20, 30 de minute, rar cand trec peste 30 de minute

| T0T a răspuns:

2 ore căci după 2 ore se termină apelul.

| mnbvf explică (pentru T0T):

Pe toate rețelele o fi așa?

| T0T a răspuns (pentru mnbvf):

Nu știu, sunt pe Vodafone. Dacă e oricum să nu se pună acel închis pot spune că am vorbit și dublul vorbitului lui GreenVoid.

| mnbvf explică (pentru T0T):

Și eu tot pe Voda sunt de când mă știu, de asta nu știu dacă e la fel și la ceilalți, dar cred că da. Dar ești vorbăreț rău, nu glumă laughing

| T0T a răspuns (pentru mnbvf):

Depinde cu cine.

| mnbvf explică (pentru T0T):

Adevărat, și asta. Nu știu de ce am impresia că tinzi puțin mai mult spre a doua categorie.

| T0T a răspuns (pentru mnbvf):

Nu.

Apropo îți eram dator cu niște recomandări. Deci zi exact genurile de anime pe care le preferi.

| mnbvf explică (pentru T0T):

Nu în sensul în care ești gălăgios și restul, ci pentru că ești foarte deschis. Revenind la anime-uri, aș vrea ceva să aibă romantism și/sau dramă, dar doar 2- 3.

| T0T a răspuns (pentru mnbvf):

Depinde față de cine, iar.
Eu îți dau mai multe, tu poți să le vezi când vrei.(sunt multe anime bune dar să zicem că întâi mă concentrez pe cele romantice)

1) Seria EF care e formată din EF A tale of Memorie și EF A tale of Melodies (sunt 2 sezoane pe care trebuie să le urmărești în ordinea asta). Anime-ul e destul de bun și în principiu e Romantic dar și Dramatic, adică e cam ceea ce cauți.
2) Clannad care are destule episoade și care are 2 sezoane. Acesta are mai multe elemente de anime din ăla de școală ca să zic iar povestea romantică nu se dezvoltă prea rapid. De asemenea are și elemente de supranatural și trebuie să ai răbdare cu el. Dacă prefer genul de anime mai liniștit ca să zic așa e ok.
3)Shigatsu wa Kimi no Uso e un anime despre muzică în general, adică despre 2 muzicieni și e iar cam exact ceea ce cauți.

Dar oricum dacă chiar vrei să te uiți la ceva bun îți recomand:
1) Kuroshitsuji(care are 3 sezoane). Nu prea poți zice că e romantic dar are și dramă. E mai mult psihologic, supranatural, istoric. E despre un copil care își vine sufletul unui demon iar acțiunea are loc în perioada victoriană.
2)Darker Than Black, e un anime care are elemente dramatice și romantice, deși dacă pe mine unul la început nu m-a atras, după câteva episoade mi s-a părut genial. E mai mult psihologic și de acțiune dar e foarte bun.(are 2 sezoane)
3)Jigoku Shoujo nu are elemente romantice dar are mult dramatism, mai ales din sezonul 2. (are 3 sezoane). E vorba de o fată care a trăit acum câteva sute de ani iar povestea ei de atunci a fost foarte dramatică. Ea a murit și pentru că sufletele celor dragi ei erau întemnițate în iad nu a avut de ales decât să devină fata iadului, o fată care ca să zic așa lega pacte cu oameni care doreau moartea și totodată condamnarea la iad unei persoane pe care o urau. În schimbul acestui fapt respectiva persoană care încheia pactul era și ea trimisă în iad la sfârșitul vieții acesteia.
4)Kara no Kyoukai e un anime care pot să zic că nu e pentru oricine dar are și dramatism și romantism, e și psihologic în principiu, și horror. Pot spune că acest animă e o capodoperă a reflecției învățăturilor budiste. Acest anime e format din parcă 8 filme, nu episoade normale de 20 de minute.
5)Sankarea. Povestea unei fete care devine zombie. E o poveste care poate fi considerată atât romantică cât și dramatică.
6)Noragami. E mai mult acțiune dar are și elemente romantice. E vorba despre zei. O fată a putut observa un zeu care urma să fie călcat de un autobuz, el arăta ca un om și nu avea de unde să știe că e zeu. Fata a sărit să îl dea la o parte și a fost lovită de acel autobuz. De la accident fata a fost prinsă în cele 2 lumi, lumea oamenilor și cea a spiritelor ceea ce era foarte periculos pentru ea. Ea așteaptă ajutorul zeului respectiv numit Yato iar în cele din urmă află că singura cale e să piardă amintirile cu lucrurile din cealaltă lume, inclusiv cu Yato, pentru a se desprinde de lumea spiritelor însă normal că refuză. Yato și Hiyori (fata) clar se plac. Până la urmă amintirile lui Hyori îi sunt furate dar cu toate astea Hyori reușește să revină la normal cu amintirile. Are 2 sezoane și mi se pare un anime foarte bun.
7) Elfen Lied, e un anime de acțiune care nu prea are elemente romantice dar are câteva totuși și e destul de bun. E despre diclonius, o nouă specie. Acest diclonius are anumite abilități, în general sunt fete iar una a reușit să evadeze. Aceasta se va adăposti la un tip în cele din urmă și verișoara lui(parcă nu mai știu exact). Oricum și el merită.

Ți-am dat primele 3 căci ele conțin mi se pare mai multe elemente romantice, iar majoritatea din următoarele ți le-aș recomanda chiar mai mult chiar dacă nu conțin atâtea elemente romantice sau chiar dacă sunt unele care conțin doar puțină sau mai multă dramă. Tu poți să privești trailere-le sau opening-urile și să vezi cam ce te-ar atrage. Eu de obicei așa fac.

| mnbvf explică (pentru T0T):

Alea erau două caracteristici mai importante, dar nu mă deranjează că unele sunt și horror sau psihologice, din contră. Dar nu trebuia să-ți pierzi timpul să le descrii atât, mă simt prost, puteam și eu să mă uit la trailere.
Oricum, mulțumesc mult kiss

| T0T a răspuns (pentru mnbvf):

Mie mi-au plăcut și e ok să pornești cu o idee despre ele.

| mnbvf explică (pentru T0T):

Dacă așa spui tu, bine. O să mă apuc imediat de darker than black, mi-a atras mai mult atenția.

| T0T a răspuns (pentru mnbvf):

E nevoie de răbdare cu el. Sfârșitul e foarte tare la el. Oricum să nu uiți că sunt 2 sezoane.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Eu după câteva episoade era să îl abandonez dar din fericire am continuat și nu am regretat.

| mnbvf explică (pentru T0T):

L-am abandonat și eu puțin pentru că am găsit To The Forest Of Firefly Lights, deci e superb love struck, nu pot să cred că nu m-am uitat la anime-uri până acum.

| T0T a răspuns (pentru mnbvf):

Da, e mai mult un film, e foarte ok.

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

16 ore?laughingM ar durea gura si rabdarea sincer.

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Dacă placi o persoană îți este bine vorbind cu ea, nu o faci cu silă sau fără răbdare. Nici nu știi cum trece timpul iar o zi poate trece rapid. Oricum desigur că au mai fost pauze de mâncat sau chestii minore și nu am vorbit nonstop taca-taca cum probabil ți-ai imagina.

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

A...eu ma gandeam ca se referea la vorbit fara pauza de aia ma miram.

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Convorbirea telefonică ține doar 2 ore. Oricum nimeni nu anulează masa pentru o convorbire deci eu zic că nu se pune. Îmi mai place să povestesc dar nu într-una, fără pauză, chiar dacă stau în telefon, asta nu înseamnă că vorbesc nonstop. Nici tu nu cred că 8 ore ai vorbit fără încetare, ar fi ciudat. Te doare gura în ***.

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

Pai daca stai in telefon si nu vorbesti inchizi si gata nu stai doar sa auzi cum respira alalaltlaughingSi da, am vorbit 8 ore pentru ca aveam ce sa vorbesc cu persoana respectiva, cum ziceai si tu daca iti place persoana nici nu stii cum trece timpul si n aveam somn.As fii vorbit pana dimineata da se ducea la munca a doua zii deci se poate tongue Si la mine nu se termina in 2 ore ca nu stau in tara.Nici nu stiam ca ai termen de vorbit in Vodafone.

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Nu am zis că nu am mai zis nimic. Și să știi că da, e ceva drăguț să stai să auzi cum respiră celălalt. Nu prea interpretezi bine lucrurile. Doar am zis că nu vorbeam în continuu. Pe mine unul mă obosesc persoanele care vorbesc prea mult și deși am și eu momente când vorbesc destul aceste momente nu țin la infinit deoarece mă obosește. Dar asta nu înseamnă că prefer să închid când pot să o țin în telefon și să mai zic din când în când ceva și să simt că e acolo. Conversația mea nu se rezuma doar pe palavragit fără oprire. Chiar mi se pare obositor.

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

"Chiar daca stau in telefon asta nu inseamna ca vorbesc non stop" asa am intelez scuza mi interpretarea gresitalaughingNo ma bucur la cat mai multe convorbiri de genu atunci.

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Una e să vorbești nonstop, una e să nu zici nimic și alta e să mai taci din când în când și să zicem că după iar mai zici ceva și tot așa, eu prefer genul ăsta de conversații dacă sun pentru a sta o perioadă mai lungă. Și eu aveam un amic care vorbea mult, iar după o oră chiar mă obosea. Nu tolerez eu vorbăria multă dar asta nu înseamnă că nu îmi place ca respectivul/a să mai scoată un cuvânt din când în când dacă am o legătură mai strânsă. Am momente și momente dar indiferent în ce moment aș fi pe atunci preferam să fie în telefon decât deloc.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru T0T):

La Telekom se termina apelul la o ora -_-

| Mayhem666 a răspuns:

Cam 3 ore cu un tip de pe acest site, care acum e la ignore pentru ca era foarte deranjant big grin

| mnbvf explică (pentru Mayhem666):

Dar despre ce ați vorbit atâta? laughing şi ce faci treaz la ora asta?

| Mayhem666 a răspuns (pentru mnbvf):

Nu am vorbit despre cine stie ce, si stai calma, ca acum ma bag la somn, am vrut sa iti raspund la intrebare, dar site-ul asta nu imi da pace, imi tot da refresh si am incercat de vreo 10 ori sa iti dau un raspuns, dar site-ul nu ma lasa, asa ca m-am enervat si am intrat pe telefon, se pare ca aici nu mai am aceeasi problema.

| justanotheruser99 a răspuns:

Cred ca 3 ore. big grin

| TrăieşteClipa a răspuns:

10 min.
Daca in 10 minute nu reusesc sa clarific ceva, nu o voi face nici in 10 ore.

| Deaad a răspuns:

10 minute.

| Divy a răspuns:

Nu mai mult de o oră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata ziua. Treceau alea 2 ore sunam iar. laughing

| mnbvf explică (pentru anonim_4396):

Ah, enervant rău că se închide după 2 ore, altfel vorbeam cu lunile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 minute, nu foloseam telefonul mai deloc, si acum nici nu mai am telefon

| GreenVoid a răspuns:

Vreo 8 ore noaptealaughing

| mnbvf explică (pentru GreenVoid):

Pasăre de noapte ești tu laughing

| Tpuist a răspuns:

Mai mult de 2 ore nu durează o convorbire telefonică la mine.

| pufosicaa a răspuns:

1 ora

| IgoBackToBlack a răspuns:

Cam 15 minute. Vorbesc cat de putin pot pe telefon.