| troleibuz a întrebat:

Cat ati facut cel mai mult naveta pentru scoala sau munca? Dus si intors.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru munca presupun, cam 30 de minute dus, 30 intors. Desi nu stiu daca se numeste naveta, ci doar... un mers happy

Acum insa... de acasa.

| troleibuz explică (pentru DoarBogdan):

Ai noroc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru troleibuz):

Ma gandesc la asta mereu... si chiar incerc sa fiu recunoscator. Insa stiu ca o sa vina si perioada cand nu o sa mai fie asa, din pacate. Se poate si mai rau, se poate si mai bine.

| Jidvei a răspuns:

Vreo 15 minute pana la facultate

| Drimmero a răspuns:

Uneori faceam si 2 ore dus pana la scoala, asta iarna cand era traficul nasol, schimbam la mijloace de transport de imi venea rau, incercam alte trasee cand ma plictiseam de drumul principal dar faceam mai mult, imi placea sa ma pierd. In general daca ratam un autobuz asteptam dupa ele ca dupa mirese. Tin minte ca intr-o iarna am stat dupa un autobuz 45 de minute, 3 statii pe nametii aia mari am facut in jur de 20 de minute 3 statii care se faceau in maxim 10 minute, nici de-al dracu n-am vrut sa merg pe jos pe frigul ala. La intoarcere parca era mai lejer. Pierdeam in jur de 3 ore jumate-3:45 pe drum dus-intors dar imi placea adrenalina de drum lung, era mai misto sa fac mai mult dar sa merg cu trenul.

| Ofiintă a răspuns:

30 de minute.