| anonim_4396 a întrebat:

sall TPU voi faceti naveta la scoala sau la munca? sunt curioasa

Răspuns Câştigător
| Abcd1234ef56 a răspuns:

Asta e o intrebare dureroasa pentru mine. Am facut naveta 3 ani de zile la scoala. Mergeam 4 km pe jos si 17 km cu trenul. Cand ajungeam in oras mai mergeam 3 km pe jos din gara pana la scoala; in total 14 km pe jos si 34 km cu trenul. Asta se intampla in fiecare zi. Dar nici asta nu era o mare problema. Ce ma dezavantaja erau trenurile si orarul scolii. Incepeam cursurile la 13:30 si le terminam la 20:30. Aveam tren la 20:45 dar nu-l prindeam, iar pana la 22:45 nu mai aveam altul. Toti navetistii mergeau cu trenul ala, numai eu, mai de fiecare data singur la 11 noaptea pe camp fara nicio lanterna... sad
Eram prea saraci sa ne permitem sa stau in gazda.
Off ce timpuri. Am multe pe suflet, dar nu cred ca are rost sa le insir aici. Numai eu stiu prin ce am trecut in 3 ani... Am intamplari hazlii, dar si o amintire ce m-a marcat pe viata.
Este sanatos sa faci naveta, insa in conditii umane, nu prin ploi, furtuni, viscole...

| Solitude15 a răspuns (pentru Abcd1234ef56):

Toti avem ciata in care avem obstacole;(

3 răspunsuri:
| Andrei_Kovacs_1993 a răspuns:

Uni la schooal alti la munca

| ShdDidutz a răspuns:

La scoala. tongue