| RAY a întrebat:

Cât de des îți schimbi telefonul? Laptopul? sau alte aparate electronice,electrocasnice? care este aparatul electronic, electrocasnic care il scimbi cel mai des?

16 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Eu am un iPhone 4s de 4 ani şi parcă l-aş vinde ca să îmi iau un 6s sau 7, cand voi avea banii necesari bineinteles.

| RAY explică (pentru Kiwibibilă):

Apropo esti draguta, am o pasiune pentru fetele cu ochelarii

| Kiwibibilă a răspuns (pentru RAY):

Wtf de ce mi se spune asta asa des laughing

| Daniel9988 a răspuns (pentru RAY):

WTF...Te dai la adolescente, man?

| PersonajFictiv a răspuns:

Foarte rar.
Telefonul e, dar il schimb rar de tot.

| Daniel9988 a răspuns:

.Telefonul-4/5ani(unii vor sari pe mine ca li se pare cam mult...Motivul este ca am documente si date importante pe el, si sunt asa de multe incat mi-ar lua o gramada sa le transfer)

. Laptopul-8/10 ani...Al naibii de mult...Dar pentru ce il folosesc eu, as putea lucra si pe unul din epoca de piatra.

. Televizorul-6/7ani...Cu toate ca nu ma uit prea des...

.PC-ul(Dekstop)-7/8 ani

Cred ca cel mai des imi schimb tableta...3 le-am crapat, 2 le-am pierdut...sa vedem ce se intampla cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare an imi iau alt telefon.

| Freya1 a răspuns:

Telefonul cel mai des.Si doar cand se strica laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand se strica laughing. DOar cand vine vorba de pc/uri schimb mai des dar si acolo m/am mai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul meu are aproape 4 ani, o sa-l schimb cand o sa-si dea duhul. Toaster-ul il schimb cel mai des pentru ca na... trebuie scos din priza ca sa fie oprit + inceput de alzheimer ( nu e cea mai fericita combinatie laughing ), inca n-am dat foc la bloc.

| RAY explică (pentru Daniel9988):

Sincer imi plac fetele de 17, 18 anii, nu e vina mea ca imi plac

| syd2 a răspuns:

Cand isi termina existenta.

| Habbsha a răspuns:

Nu prea sunt pasionată de electronice. Atâta timp cât pot să-mi fac treaba cu ele, le țin până își dau duhul.

| Bacemi a răspuns (pentru Habbsha):

Subscriu.

| Habbsha a răspuns (pentru Bacemi):

Mulțumesc pentru susținere laughing

| OldSoul a răspuns:

Telefonul, in general il schimbam undeva la un an, un an jumate, actualul in curand o sa atinga doi ani(bine, mai sunt cam 3 luni, ma mir cum a trecut timpul) si probabil il mai tin ca sunt multumit de el. Bine, asta a fost la ultimele 3 telefoane, ca deh, le-am cumparat noi, cand le luam sh, le schimbam mult mai des.
Laptopul, nu stiu, actualul are peste 4-5 ani, si inca sunt multumit de el, dar iau in considerare ideea de a lua un altul cand imi va ceda bateria la acesta, mai am nevoie sa-l folosesc in masina din cand in cand, deci se justifica achizitia.
Cat despre alte aparate electrocasnice, atunci cand se strica cel mai adesea, sau cand am nevoie de ceva superior.