| RAY a întrebat:

Cat de deschis sa fii in conversatii cu alte persoane?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Cat de deschis poti avand in vedere sa nu spui niste chestii care nu trebuie sa le stie celalalt, si cu care te poate dezamagi. Zici chestii care niciodata nu pot fi folosite sa ti se faca rau, si nu ai ce pierde. Profiti de ce e bun din relatia aia si atat, si nu accepti ce e rau.

Oricare din noi putem dezamagi, si eu si altii, asta e, nu se stie. Dar trebuie sa ne asumam ca e posibil asta, nimeni nu e perfect. Nu sa credem naivitatea ca nu, si cand e, sa fim tare dezamagiti ca si cum nu era posibil sa se intample, nu trebuie asa.
Daca ai o amanta sa zicem, nu spui, ca daca ala te trage pe sfoara va spune altora adica cui nu trebuie. Deci trebuie sa ai limita a deschiderii si nu vei risca nimic.

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Cat de putin caci azi cine iti e prieten maine se poate razgindi si te poate trada.Cat mai putin deschis sau daca vrei sa pari deschis asculta cu interes ce spune interlocutorul asa vei parea deschis chiar daca tu nu povestesti mare lucru. Aici e altceva, daca aici esti deschis nu e problema ca maine nu va sti tot cartierul sau toata familia sau toti vecinii.

| FreddieM a răspuns:

Atat cat trebuie.

| AlleXuSS a răspuns:

Salut asta tine foarte mult de increderea in acea persoana
numai de tine depinde ce vrei sa-i spui pentru ca pana la urma si o persoana mai apropiata tie te poate da in *vileag atunci cand nu ii convine ceva sau se simte amenintat happy
Depinde numai de tine cat de repede poti *citi acea persona!
happy