| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult ajuta materialul hainelor la modificarea corpului?

Intreb asta pentru ca am văzut foarte multe fete ce arata super bine într-o anumită vestimentație, dar cand o schimba sau se dezbracă nu mai e aceeasi poveste.
Zilele trecute am tras o fuga pana in oras, iar cu mine a mai venit o fata.Pana acum am vazut-o mai mult in blugi lungi, iar corpul ei (ma refer la fund, picioare) chiar era de invidiat.Dar de data asta, a venit in pantaloni scurți si avea cu totul alta forma.Adica dintr-un fund ok,rotund acum era moale, lăsat si cu celulita implicit pe picioare.(specific ca avea pantaloni scurți dar mai largi)

Nu am nimic cu corpul nimănui ca nici eu nu sunt perfecta, dar sunt curioasă cum pot modifica anumite haine un corp? Sau ce fel de corp ai daca o pereche de blugi ti-l modifica atat de mult?

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

E vorba de formă corpului, degeaba ai haine de cea mai buna stofă daca nu te avantajează

| Dismally a răspuns:

La toti este la fel, nu e vorba de material ci de forma hainelor. Sunt unele haine care te avantajeaza indiferet cum arati dezbracat/a, in unele vei arata foarte bine, in altele... mai bine nu le porti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este vorba despre cum îți alegi hainele în funcție de forma corpului...clepsidră, pară, măr, corp atletic, triunghi inversat, etc. De exemplu, pe mine mă avantajează fustele largi și bluzițele mai strânse pe corp.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Asta este din cauza sau datorită marimii hainei respective si din cauza compozitiei de elastan care o face sa fie mai strâmtă. Plus ca si culoarea hainei are influențe. De exemplu negru te pune in evidență sau te face sa pari mai slab.

| Hucrainaeanu a răspuns:

Logic că există blugii aia pe care ii tragi peste buric și arăți precum o clepsidră, după ce ii dai jos îți cade fizicul in chiloti