| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cat de mult avem nevoie noi oamenii unul de celalalt? Cum ar arata viata daca toti oamenii ar fi uniti?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar fi misto, toti cu familii si fericiti, fiecare cu bani si masini moderne, servici pe masura. Acum e mai bine sa nu ne legam cu nimenea altfel in viitor avem neplaceri in viata

Apache
| Apache a răspuns:

Utopie sau comunism.

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca ar fi plictiseala.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca toti ar fi uniti atunci eu nu mai eram pe TPU happy
Acum era altfel pe aici. Am fi evoluat foarte mult. Iar rata de natalitate ar fi mult mai mare. Fiecare ar beneficia de resursele pamantului. Dar asa sta situatia. Spre mai rau...

| T0T a răspuns:

Eu cred că e mai interesantă și mai complexă așa. Așa poți să te apropii și să apreciezi o persoană în diverse feluri, poți avea relații foarte diversificate cu cei din jur. În plus 2 oameni perfect incompatibili(cu idei diferite, gândire diferită, caracter diferit) nu prea ar putea fi uniți cu adevărat căci ar avea alt mod de a acționa, iar dacă ar fi cum zici tu e clar că ar fi o lume în care nu ar mai exista diversificare iar asta face specia noastră extrem de interesantă, fiecare diferim în anumite moduri de ceilalți.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Deci pot spune că mie nu mi-ar plăcea ideea ca toți să fim uniți dar asta nu înseamnă că nu susțin ideea de a fi mai uniți. Devenim din ce în ce mai individualiști parcă(aici nu mă refer la gândire că totuși mereu vor exista oi, de diverse rase, din păcate care la fluierul ciobanului sau orice altfel de impuls li se poate schimba opinia sau modul de a gândi în legătură cu un anume subiect. Cam aceasta e singura situație unde ar trebui să încercăm să fim cât mai individualiști) și acest lucru nu prea este ok. Oamenii pun din ce în ce mai mult interesele proprii deasupra altora chiar cu condiția să afecteze anumite persoane, cam asta ne cam și detașează de umanitatea de care ți-am spus într-un alt răspuns.