| Buresbista123 a întrebat:

Cat la suta din populatia de pe glob considerati ca e proasta? eu tind sa afirm ca undeva pe la 98%

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Prostia e un fenomen atat de complex si cu atatea fete, incat e imposibil de prins in statistici si cifre exacte.
Sigur, e doar parerea mea.
Nimeni nu e perfect si toti avem domenii, sau laturi ale personalitatii, sau cazuri situationale in care suntem... nu prea destepti happy
Exista genii stiintifice care au un scor extrem de mic la inteligenta emotionala. Sau sunt incapabili sa se exprime. Unde ii incadrezi, in cei 2 % sau in restul?
Fiecare latura a personalitatii are importanta ei. Poti fi nul din punct de vedere profesional, dar cu un spirit viu si asertiv. Poti masca multe lacune prin simtul umorului, usurinta in exprimare, modalitatile de relationare.
Repet, e doar parerea mea.

30 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Omul este singura fiinţă inteligentă care gândeşte şi judecă deoarece are minte spre deosebire de animale.
Cred că ai vrut să întrebi cât la sută din populaţie nu îşi foloseşte mintea în anumite situaţii, adică nu vor să gândească şi reacţionează după impuls.

| Buresbista123 explică (pentru FemeiaPisică):

Omul este singura fiinţă inteligentă care gândeşte şi judecă deoarece are minte spre deosebire de animale.- fals, te anunt ca si animalele au creier si il folosesc, spre deosebire de specia umana

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Buresbista123):

Am specificat că omul judecă, ceea ce animalul nu poate. Animalul reacţionează din instinct, nu îşi foloseşte raţiunea ca şi omul. Dacă nu ai înţeles afirmaţia mea, nu adăuga ceva în plus care este inutil.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Buresbista123):

Maimuţele rămân un mister, ne asemănăm cu ele din punct de vedere genetic. Realizezi că acele maimuţe din videoclip sunt într-o rezervaţie şi au învăţat să îşi spele batistele tot de la oameni? Maimuţa imită omul cum se spune.
După cum observ, ai o părere foarte proastă despre specia umană.

| Buresbista123 explică (pentru Buresbista123):

Apropo de imitare,nu uita ca si oamenii imita, adu ti aminte cum ai invatat tot ce stii, plecand de la perioada cand nu stiai inca pe ce lume esti, cum sa mananci, cum sa mergi, sa vorbesti etc https://www.youtube.com/watch?v=UkX47t2QaRs

| T0T a răspuns:

Cu cat iti dai seama cat esti de prost, pe atat de inteligent esti.

| Energyz a răspuns (pentru T0T):

Asa si este. Si asta vine si cu varsta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Întâmplarea nefericita este ca iti dai seama de cat de inteligenti sunt sau nu cei din jur...sau chiar si cei pe care nu-i cunosti(dar le citesti gândurile pe net, de exemplu).

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, la unii dintre noi materia cenusie ne oferă mai multe posibilitati. Si invidia este o slăbiciune intelectuala si nu trebuie sa fii un geniu sa iti dai seama.

| Fatamuntilor a răspuns:

Asa este!
Avea dreptate Lapusneau,, Prosti, dar multi!''
Avand in vedere ca sunt majolitatea sunt prosti, restul trebuie sa i se supuna!
DECI, PROSTII CONDUC!

| Doub a răspuns:

Cam 70%.

| SkyPilot a răspuns:

Evident, tu faci parte din minoritate happy
Eu as prefer sa nu judec pe nimeni.

| Buresbista123 explică (pentru SkyPilot):

Nu e vorba de judecata, e pur si simplu un sondaj, sunt curios cam cat crede lumea si ce crede in procente despre gradul de inteligenta a celor cu care isi petrec viata pe pamant, ai dreptate eu fac parte din minoritate

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Faci o laie! Cand vei avea realizari importante si de referinta in viata ta atunci sa ne strigi si pe noi si sa-ncerci sa ne aburesti cu "98% sunt prosti iar eu sunt in aia 2%", as zice mai degraba 2 neuroni obositi, treci la culcare ca esti...

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Tu faci parte din cei 98%, de asta esti asa de frustrat, mesterul paginilor de ziare de cancan...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Uau, si chiar ma gandeam ca imi vei da fix genul acesta de reply tongue.

Nu am frustrari, nu in ceea ce-mi priveste inteligenta cel putin.Nu fac eu parte din cei asa zisi,, 2%", dar cu siguranta nu ma reduc la prostia in care te afunzi tu.
Si nu te lega de nickname-ul meu, e titlul unui film animat, nu vad ce treaba are cu ce discutam aici.

| Wøodenpints a răspuns:

Toate în afară de mama, clasic.
A, proastă. Credeam că curvă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar dovedeste-ne ca ai cu ce-ti sustine afirmatia pripita.Ah, nu poti?
Cum esti tu un geniu neinteles, vai, vai, vai.

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Eu daca puneam intrebarea asa -cat la suta din populatia de pe glob credeti ca e desteapta? eu cred ca 98%-tu erai primul care zicea ca da si raspundeai la intrebare bai mestere, dar cand nu ti convine, pentru ca te identifici cu ce nu ti place faci galagie, shhhhh maestre...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat ca e o majoritate, dar 98% reprezinta ceva ridicol si te faci de ras. Nu degeaba s-a luat de tine mestera Manuela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in jur de 60, 60 si ceva.Depinde cat de proasta.

| CodreanuC a răspuns:

Fiecare are un scop in viata

| Buresbista123 explică (pentru CodreanuC):

Cata profunzime...

| florin96ak47 a răspuns:

Lasati-l, are vreo 12 ani, ii zice ma-sa ca e inteligent si el chiar crede...

| Lovedreamsnopeoeple a răspuns:

Oamenii nu sunt prosti, ei doar pretind a fi. Nu vor sa fie inteligenti.

| Energyz a răspuns:

As zice si eu undeva la 95%, dar uneori oricine poate fi prost, in anumite situatii.
Daca te gandesti, prost, destept, bine, rau - de fapt nu exista. Sunt niste cuvinte inventate de om. happy

| jmekerufm a răspuns:

99,99 % toti fara mine