| Joker3134 a întrebat:

Cat timp credeti ca vor inchide restaurantele si salile de sport? Banuiesc ca nu mai mult de o luna.

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu,minim trei.

| siriusblack98 a răspuns:

Cam 3 saptamani, o luna daca rata zilnica de infectari scade drastic. In principiu se prelungeste sau se opreste starea de urgenta la fiecare sfarsit de luna in functie de cum decurg lucrurile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ma gandesc ca pe anul asta o sa ramana inchise. Poate dupa ianuarie o sa le dea iar drumul. Asta este, face lumea Craciunul si Revelionul acasa big grin

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru Joker3134):

Ei le pot inchide oricand iar starea de urgenta se poate instaura in orice moment decide presedintele. Eu m-am referit la faptul ca decizia de prelungire ori de stopare a starii de urgenta se ia in momentul trecerii de o luna de ZILE CALENDARISTICE din momentul cand a fost instaurata. O luna de zile se poate implini la jumatatea lui Iunie daca starea de urgenta a fost instaurata la jumatatea lui Mai.

| Mosotti a răspuns:

Vor sta inchise mult si bine, banuiesti gresit, situatia se va agrava, nu se va imbunatati.